tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nauka poprzez zabawę

 
Szkoła Podstawowa w Idzikowicach, podobnie jak pozostałe szkoły z terenu gminy Drzewica, uczestniczyła w rządowym programie „Radosna szkoła – pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw”Uczniowie chętnie korzystają z nowych pomocy


W ramach programu placówka otrzymała wsparcie finansowe na zakup sprzętu, który zapewnia możliwość organizacji zabaw ruchowych zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci i ich dużą aktywnością fizyczną.
Sale, w których wydzielono kąciki zabaw, zostały pomalowane. Zakupiono również szafki dla każdego dziecka. Miejsca te zostały wyposażone w pomoce dydaktyczne zaspokajające potrzebę ruchu, wspomagające umiejętności motoryczne a także usprawniające koordynację wzrokowo–ruchową, m.in. miękkie klocki, materace, piłki, tor przeszkód, worki do skakania, wstęgi gimnastyczne. Do dyspozycji uczniów są również pomoce usprawniające małą motorykę, rozwijające wyobraźnię przestrzenną, uzdolnienia i zainteresowania, zachęcające do zabaw z rówieśnikami, m.in. zestaw sylab, klocki do konstruowania, koraliki–alfabet, pacynki, bajki, wałki dekoracyjne, plansze magnetyczne.
Uczestnictwo placówki w programie znacznie wzbogaciło bazę dydaktyczną, niezbędną do właściwej realizacji nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w klasach I–III. Co najważniejsze, dzieci korzystają z nowych pomocy z wielką radością i zainteresowaniem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »