tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Rekordowa frekwencja

 
Ponad dwustu wykonawców przystąpiło do eliminacji rejonowych IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, które odbyły się 13 grudnia w Ośrodku Kultury Gminy i MiastaPrzedszkolaki z Drzewicy wystąpią w Radomiu


– Liczba uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski, koordynator eliminacji. – W przesłuchaniach brali udział artyści z trzech województw – łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Wszyscy podkreślali bardzo miłą atmosferę i sprawną organizację, o którą zadbali pracownicy naszej placówki.
Przesłuchania konkursowe na świątecznie udekorowanej scenie trwały kilka godzin. Ich oceną zajęło się jury w składzie: przewodniczący Wojciech Turek – muzyk, Marcin Tkaczyk – organista parafii w Radzicach, Sylwester Chałbiński – organista parafii w Bielinach oraz Alina Szymańska – instruktorka OKGiM.
Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. W młodszej występowali artyści do 13 lat. W gronie solistów komisja nie przyznała pierwszego miejsca. Drugie zajęła Anna Wierzbicka (PSP w Bielinach), trzecie ex aequo Zuzanna Łucka (SP w Drzewicy) i Konrad Pietrasik (PSP w Bielinach). W grupie duetów pierwsze miejsce przyznano Julii Siudzińskiej i Eli Rudzkiej reprezentujących parafię pw. św. Marcina i Zespół Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Na drugie miejsce oceniono występ Natalii Mandeckiej i Piotra Pacana z Prywatnego Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce. Trzecie miejsce zajęły Ola Łęgosz i Kasia Bartos z OKGiM. Wśród zespołów bezkonkurencyjna okazała się grupa z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy (pierwsza lokata). Drugie miejsce zajęły „Nowinki” z OKGiM, trzecie ex aequo zespół z PSP w Jelni oraz „Nastki” z OKGiM. A w grupie scholi/chórów pierwsze miejsce przyznano scholi z parafii pw. św. Marcina i ZS nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.
W starszej kategorii wiekowej występowali uczestnicy powyżej 13 lat. Wśród solistów pierwsze miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Janczara z Gimnazjum w Potworowie i Sylwia Jędrasik z Gimnazjum w Gielniowie. Jury przyznało również dwa drugie miejsca. Zdobyły je Diana Maciak (Prywatne LO w Mariówce) i Małgorzata Stachniak (Gimnazjum w Gielniowie). Trzecią pozycję zajęła Natalia Pomykała z ZSP w Drzewicy. Jury wyróżniło Arka Nowaka i Marcina Żarskiego z WTZ–etu w Drzewicy. Wśród duetów pierwsze miejsce przyznano Malwinie Ozimskiej i Annie Czubak (Gimnazjum w Potworowie), drugie Jagodzie Cegielskiej i Oli Szpocińskiej (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy). W grupie chorów/scholi na pierwsze miejsce został oceniony chór Gimnazjum im. Jana Pawła II. Drugą lokatę zajęła schola parafii w Borkowicach, trzecią schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii w Nowym Kazanowie–Końskich.
Każdy z wykonawców otrzymał okolicznościowy dyplom, a wszyscy uczestnicy eliminacji mogli liczyć na gorącą kawę, herbatę i coś słodkiego. Poczęstunek oraz płyty z kolędami ufundował proboszcz parafii w Drzewicy ks. Adam Płuciennik.
Zgodnie z regulaminem konkursu, do finału krajowego awansowali laureaci pierwszych miejsc. Finaliści zaprezentują się 28 i 29 grudnia na deskach „Resursy Obywatelskej” w Radomiu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »