tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Msza przy kajaku

 
Młodzież z ZSP w Drzewicy uczciła pamięć papieża Polaka.

Trzydziesta pierwsza rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową stanowiła okazję do wspólnego zamyślenia się nad jego troską o młodzież. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy wspólnie z zaproszonymi gośćmi wzięli udział we mszy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Msza miała zostać odprawiona nad drzewickim zalewem, jednak ze względu na deszczową aurę odbyła się w sali gimnastycznej ZSP w piątek, 23 października.
Nabożeństwu przewodniczył inicjator całego przedsięwzięcia ks. Paweł Kończyk. W uroczystości - oprócz młodzieży, samorządowców i przedstawicieli lokalnych instytucji - wzięli udział nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum noszącego imię Jana Pawła II.
Niedogodne warunki pogodowe zmieniły nieznacznie przebieg uroczystości - młodzież ZSP należąca do koła kajakowego miała przybyć na mszę kajakami w pobliże Domu Wędkarza - jednak klimat spotkania został zachowany. Msza odprawiana była bowiem na odwróconym kajaku, tak jak czynił to podczas spływów kajakowych Karol Wojtyła. Uroczystości towarzyszyły fragmenty poezji Jana Kasprowicza i rodzimej poetki Krystyny Staszewskiej. Homilia rozpoczęła się natomiast recytacją poezji Jana Pawła II. Zebrani usłyszeli: „Uwielbiam cię siano wonne...”, „Miłość mi wszystko wyjaśniła...”
Celem uroczystości była wspólna modlitwa, wzbudzenie refleksji i wspomnień „przy kajaku” w myśl idei głoszonej przez Jana Pawła II - umiłowania Boga przemawiającego w pięknie przyrody. Podczas mszy panował nastrój szczególnej zadumy nad sensem istnienia.
Scenariusz części poetyckiej opracowała i przygotowała polonistka Grażyna Wójcik, natomiast za dekorację i oprawę muzyczną odpowiedzialny był nauczyciel fizyki Andrzej Król. Godne pochwały jest zaangażowanie znacznej liczby młodzieży w realizowanym przedsięwzięciu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »