tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ekstremalnie na torze

 
Na przyszły rok planowane są zawody we freestyle’u kajakowym.Freestyle’owcy w Drzewicy.


Podobnie jak duża część dyscyplin sportowych także i kajakarstwo doczekało się swojej freestyle’owej odmiany, która polega na wykonywaniu najróżniejszych ewolucji w kajaku. Zdobywa ona coraz większą popularność na całym świecie a od 2006 roku jest oficjalną dyscypliną uznaną przez Ministerstwo Sportu oraz Polski Związek Kajakowy.
Mimo że w Ludowym Klubie Kajakowym króluje kajakarstwo górskie to freestyle dotarł i do Drzewicy. Co jakiś czas na klubowym torze można zobaczyć amatorów ekstremalnej jazdy kajakiem. Przyjeżdżają w weekendy z wielu miast, m.in. z Tomaszowa Maz., Łodzi, Warszawy a nawet Poznania, i wynajmują obiekt, by stanąć oko w oko z wodnym żywiołem. Poznaniacy korzystają również z domków letniskowych bardzo chwaląc sobie warunki, jakie tam panują.
O tym, że pokonanie górskiej trasy kajakiem freestyle’owym jest nie lada wyczynem, można się było przekonać w minioną sobotę. Tor opanowała kilkunastoosobowa grupa kajakarzy z Łódzkiego i przez godzinę trenowała wodne akrobacje.
Tak dużej liczby wywrotek i eskimosek dawno w Drzewicy nie widziano. A już jeden z mniej doświadczonych zawodników stale wypadał z kajaka i gubił wiosło. Jednak zimne kąpiele wcale nie popsuły mu zabawy. Wręcz przeciwnie - był bardzo zadowolony.
Freestyle jest naprawdę niezwykle efektowną dyscypliną sportu, dlatego zawody w tej odmianie kajakarstwa muszą być bardzo widowiskowe. Drzewiccy kibice sprawdzą to naocznie być może już w przyszłym roku. W ostatnim czasie pojawił się bowiem pomysł zorganizowania w Drzewicy ogólnopolskich zawodów we freestyle’u kajakowym. Gmina liczy na pomoc drzewiczanina Przemka Kmity, który należy do najlepszych polskich freestyle’owców.
Czekamy na realizację tych planów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »