tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Gimnazjum w finale

 
Gimnazjaliści z Drzewicy zakwalifikowali się do finałowego etapu „Eko-turnieju szkół”.Reprezentacja gimnazjum i gminy w łódzkim Pałacu Młodzieży.


W czwartek, 15 października w Pałacu Młodzieży w Łodzi rozegrano pierwszy etap wojewódzkiego konkursu ekologicznego dla gimnazjalistów. „Eko-turniej szkół” odbywa się ramach konkursu „Eko-lider 2009” organizowanego przez Fundację Europa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny z dwudziestu gmin. Drzewicę reprezentowali uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II: Artur Klimek, Edyta Kwiatkowska i Anita Bednarczyk, którzy podczas szkolnych eliminacji wykazali się największą wiedzą z zakresu ekologii. Ich zadaniem było rozwiązanie testu wyboru zawierającego 60 pytań.
Drzewicka młodzież spisała się na medal. Zdobyła 91 punktów (na 105 możliwych) i zajęła trzecie miejsce. Tym samym wywalczyła awans do finału turnieju, w którym wystąpi pięć najlepszych reprezentacji. Dzięki bardzo dobremu wynikowi gimnazjalistów gmina uzyskała 8 punktów do klasyfikacji „Eko-lidera 2009”.
Finałowy etap „Eko-turnieju szkół” odbędzie się 2 listopada. Drużyna Gimnazjum im. Jana Pawła II - już w rozszerzonym składzie - weźmie udział w quizie, zaprezentuje montaż słowno-muzyczny na wybrany temat, przygotuje strój z materiałów nadających się do recyklingu a w trakcie trwania turnieju wykona plakat promujący segregację odpadów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »