tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Miejski Dom Kultury zaprasza

 

13 listopada o godz. 18.00 do sali kawiarnianej na „Andrzejkowe granie”.
Proponujemy Państwu ciekawe spędzenie wolnego czasu.
Andrzejkowe granie to impreza, która już na stałe wpisała się w opoczyński kalendarz kulturalny. Z roku na rok jest coraz bardziej urozmaicona a zaproszeni artyści reprezentują różne nurty muzyki.
W tym roku chcemy połączyć jazz z elementami kultury ludowej, nawiązując do twórców naszej tradycji. Stykając te dwie, jakże różne od siebie formy wykonawcze i brzmieniowe, chcemy odpowiedzieć na pytanie: jaki wpływ na nowe aranżacje muzyczne ma muzyka ludowa i dlaczego współcześni wykonawcy tak często po nią sięgają.
W programie wystąpi kapela „Opocznianka” w składzie: Julian Jarząb - harmonia, Stanisław Ksyta - skrzypce i Marian Pabianek - bębenek. Są to autentyczni wykonawcy ludowi, wielokrotnie nagradzani na festiwalach i przeglądach. Na ich repertuar składają się w głównej mierze dawne oberki ciągłe, wyciągane i oberki siekane, drobne oraz polki, walce i repertuar nowszy - powojenny. Pomimo stosunkowo młodego wieku, muzycy prezentują surowy i ekspresyjny styl wykonawczy.
Zupełnie innym rodzajem muzyki, która jak żadna inna jest bardzo spontaniczna, jest jazz. Tutaj wykonawcy nie mogą przewidzieć do końca, jak potoczy się koncert. Jest to nieustanny dialog między grającymi a publicznością. Tylko wtedy ta muzyka dociera do serc. Usłyszymy ją w wykonaniu zespołu Off Quartet, który tworzą: Marek Kądziela - gitara, Tomasz Dąbrowski - trąbka, Morten Christian Haxholm - kontrabas, Rasmus Shmidt Nielsen - perkusja.
Off Quartet jest międzynarodową grupą muzyków powstałą przy okazji wspólnych studiów na Akademii Carla Nielsena w Danii. Założycielem grupy jest gitarzysta Marek Kądziela, który też jest autorem większości kompozycji. Muzyka zespołu to wybuchowa mieszanka współczesnej muzyki improwizowanej oraz nowoczesnego jazzu akustycznego, zaawansowanego w swej formie rytmicznej i harmonicznej, lecz mimo wszystko inteligentnie podana w sposób, który bez problemu dociera też do początkującego słuchacza. Muzycy zespołu są, mimo młodego wieku, znani na rynku muzycznym duńskim jak i polskim, o czym mogą świadczyć liczne nagrody i wyróżnienia jego członków oraz współpraca z czołowymi nazwiskami sceny skandynawskiej i polskiej. Część repertuaru zespół wykonuje jako trio, bez basu, co jest bezpośrednią inspiracją berlińskiej awangardy, jak np. Der Roter Bereich Franka Mobusa. Utwory te charakteryzują się karkołomną melodyką oraz niepowtarzalną w innej konfiguracji kolorystką muzyki.
Wykonawcom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna opocznianina Grzegorza Wijaty pt. „Opuszczona wieś” oraz pokaz multimedialny jego zdjęć.

***
11 listopada, w ramach obchodów Święta Niepodległości, podczas koncertu Staśka Wielanka o godz. 17.00 w salach MDK można będzie obejrzeć i zakupić wyroby wykonane w pracowniach plastycznych Art.I Iwony Czajkowskiej i Ewi-Graf Ewy Firmowskiej. Szczególnie polecamy ręcznie robione zaproszenia, kartki okolicznościowe, grafiki, biżuterię, ozdoby do włosów, zakładki do książek, dekoracje, projekty graficzne, projektowanie i dekorowanie wnętrz.

***
Radio Opoczno, MDk, TOP oraz Bling Records zapraszają
Po raz pierwszy!
Wybory Miss Ziemi Opoczyńskiej 2010

Wygraj skuter!
Spełnij marzenia
Panie z powiatu opoczyńskiego do 12 listopada mogą zgłaszać swoją kandydaturę do castingu (12 listopada, godz. 17.00, MDK w Opocznie) i nadesłać na e-mail: miss@radioopoczno.pl oferty zawierającej minimum po jednym zdjęciu: portretowym, całej sylwetki, wraz z krótką charakterystyką zawierającą informacje: wiek, wymiary, nazwę szkoły lub miejsce pracy i koniecznie adres do koresponedncji (ew. telefon).
Kandydatka do Konkursu Miss Ziemi Opoczyńskiej 2010 musi mieć ukończone 17 lat i nieukończone 25 lat.
Telefon kontaktowy: 607 112 450 lub 44 736 14 10 w. 25
Aders biura i godz. otwarcia: MDK Opoczno, ul. Biernackiego 4, pokój nr 1, mail: miss@radioopoczno.pl
Kontakt z biurem od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.00-12.00

***
13 listopada w Modrzewiu odbędzie się IV Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar dyrektora MDK. Jest to turniej, który ma przede wszystkim integrować młodzież i dzieci z naszej gminy poprzez zabawę i rywalizację sportową. Zwycięzcy nagradzani są pucharami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami, których fundatorem jest MDK.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »