tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Szynobusem przez Opoczno

 
Po zlikwidowaniu na przełomie lipca i sierpnia połączenia kolejowego na trasie Tomaszów - Opoczno - Końskie - Skarżysko-Kamiennej pozbawieni środka transportu pasażerowie zmuszeni byli korzystać z komunikacji zastępczej. Jest jednak szansa, że połączenie zostanie przywrócone, a zamiast pociągów na tej trasie pojawią się szynobusy.

O przywrócenie kursów na trasie Tomaszów - Opoczno - Końskie - Skarżysko-Kamienna zabiega burmistrz Opoczna, Jan Wieruszewski. Z jego inicjatywy w Kielcach odbyło się w tej sprawie spotkanie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, który propozycją władz miasta jest zainteresowany. Kolejne spotkanie w tej sprawie ma się odbyć już w Opocznie, z udziałem nie tylko marszałków obu województwa ale również włodarzy gmin, przez które biegnie trasa. Jeżeli w jego trakcie uda się wypracować porozumienie w sprawie finansowania kosztów zakupu szynobusów i ich uruchomienia, to bardzo możliwe, że już wkrótce pasażerowie znów będą mogli podróżować tą trasą. Dostosowanie rozkładu jazdy oraz liczby przystanków do potrzeb podróżnych ma z kolei wpłynąć na rentowność nowego połączenia.
Przypomnijmy, że kursowanie pociągów na tej trasie marszałek województwa łódzkiego zawiesił po decyzji marszałka województwa świętokrzyskiego, który z powodu wysokich kosztów jego utrzymania zrezygnował z dofinansowywania kursów kolei regionalnej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »