tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Inauguracja w MDK

 
W ubiegłym tygodniu szereg imprez oficjalnie rozpoczęło nowy sezon kulturalny.

We wtorek, 20 października wysłuchaliśmy koncertu zespołu M-3, który wykonał standardy muzyki polskiej i światowej w ciekawych aranżacjach Piotra Zaborowskiego. Zespół tworzą: Monika Szlusarska, Martyna Zygmunt i Michał Bednarczyk z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.
Dzień później, 21 października podsumowany został konkurs plastyczny „Barwy jesieni". W tegorocznej edycji 339 prac z 23 szkół i przedszkoli. W przygotowanie uczestników zaangażowało się 56 nauczycieli. Jury przyznało 15 nagród głównych i 25 wyróżnień.
Tego samego dnia w odremontowanej sali kawiarnianej odbył się wieczór francuski. Jego główną atrakcją był koncert akordeonowy w wykonaniu znakomitego wirtuoza akordeonu, Jacka Kurzawy, który muzyką zajmuje się od dziecka. W ciągu wielu lat swojej artystycznej działalności, próbował różnych technik. Był pianistą jazzowym i DJ-em, ale jak podkreśla ciągle zakochany jest w akordeonie i fortepianie. Tomaszowianin Jacek Kurzawa w czerwcu tego roku, wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Piosenka przypomni ci....", a podczas inauguracji roku kulturalnego w Opocznie zaprezentował muzykę francuską z płyty „Pod dachami Paryża". Oprócz koncertu można było skosztować znakomitych win francuskich i 25 rodzajów serów.
Następnego dnia MDK szeroko otworzył swoje podwoje dla wszystkich, którzy w ramach dnia otwartego chcieli się zapoznać z jego ofertą. Każdy mógł uczestniczyć w zajęciach, porozmawiać z instruktorami i sprawdzić swoje umiejętności w różnych dziedzinach, jakie proponuje MDK. O godz. 18.00 podczas wieczoru z poezją twórcy z koła literackiego „Nad Wąglanką", zaprezentowali swoje utwory, a biblioteka spektakl słowno - muzyczny pt. „Dojrzewanie z poezją" w wykonaniu młodzieży z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie.
23 października otworzona została wystawa malarska, pierwszej edycji pleneru pn. „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej". W otwarciu uczestniczyło kilku malarzy zaproszonych przez MDK, z którymi odbyło się spotkanie. O godz. 16.30 odbył się koncert znakomitej radomszczańskiej kapeli podwórkowej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenki z okresu lat trzydziestych, autorstwa Henryka Fajta i Czesława Kałkusińskiego, utwory współczesne aranżowane dla potrzeb kapeli.
Piątkowy wieczór zakończyła orkiestra Miejskia pod kierunkiem Rafała Kądzieli, która wykonała impresje muzyczne.
Tydzień kulturalny, który zainaugurował nowy sezon należy do bardzo udanych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »