tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Marceli z Pucharem Czech MTB

 
Kolarstwo górskie – Puchar Czech MTBMarceli Bogusławski odniósł kolejne spektakularne zwycięstwoW niesamowitej scenerii miasteczka westernowego rozegrano w niedzielę, 8 września finałową edycję Pucharu Czech MTB. Zawody odbyły się w Boskovicach. Perfekcyjna organizacja oraz bardzo wysoki poziom sportowy sprawiają, iż to właśnie za południową granicą nasi kolarze stale podnoszą swoje umiejętności.
W wyścigu juniorów młodszych liderem po czterech edycjach był zawodnik Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno Marceli Bogusławski. Presja startu w roli faworyta była dodatkowym obciążeniem dla Marcelego, ale tego dnia nic nie stanęło na przeszkodzie naszemu zawodnikowi. Mistrz Polski przypieczętował sukces w klasyfikacji generalnej, odnosząc kolejne spektakularne zwycięstwo.
Pechowo zakończył wyścig Tomasz Budziński, który w bieżącym sezonie jest prześladowany przez pasmo ciągłych defektów. Tym razem, mimo iż jechał znakomicie na piątej pozycji, zakończył wyścig z urwaną przerzutką. Na trzydziesty drugim miejscu dotarł do mety jego brat Marcin.
W wyścigu juniorów dobrze pojechał Kamil Wróbel, który uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu.
W gronie elity kobiet na starcie pojawiły się zawodniczki ze ścisłej światowej czołówki. Bardzo dobrą formę zaprezentowała w tym wyścigu Marta Turoboś, która zajęła dziewiąte miejsce wśród seniorek oraz trzecie w gronie zawodniczek do lat 23. W klasyfikacji generalnej Marta zajęła dziesiąte miejsce, co dało jej trzecią lokatę w orliczkach.
Dla zawodników ze Sławna to ostatni ważny start w sezonie kolarstwa górskiego. W najbliższy weekend starsza grupa wystartuje w Międzynarodowych Zawodach MTB w Lubawce, a najmłodsi będą rywalizować w finałowej edycji Pucharu Mazowsza w Warszawie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »