tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Coraz lepsi w kajak polo

 
Kajak poloMistrzostwa w kajak polo trwały aż jedenaście godzinBardzo dobre wyniki zanotowali zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w kajak polo. Wywalczyli dwa srebrne medale, co jest największym osiągnięciem LKK w tej dyscyplinie sportu.
Mistrzostwa strefowe zostały rozegrane w Skierniewicach obok przystani WOPR. Zgromadziły kilkanaście drużyn z pięciu klubów i dwóch województw. Łódzkie reprezentowały WOPR Skierniewice, KKS Sieradz, Wiking Tomaszów i LKK Drzewica, przedstawicielem Lubelskiego był UKS Tanew Księżpol.
Rywalizację przeprowadzono na trzech boiskach, usytuowanych na Jeziorze Skierniewickim. Obowiązywał dosyć skomplikowany, międzynarodowy system rozgrywek, charakteryzujący się dużą liczbą meczów. Dość powiedzieć, że zawody trwały jedenaście godzin – od 9.00 do 20.00.
Drzewiccy górale, specjaliści od slalomu kajakowego, po raz kolejny dowiedli, że w kajak polo grają coraz lepiej. Dzięki udanym występom osiągnęli znaczące sukcesy.
Na wysokości zadania stanęła nasza drużyna młodziczek. Zanotowała cztery zwycięstwa i dwie porażki, co ostatecznie dało jej drugie miejsce i srebrny medal.
Skład reprezentacji LKK: Dominika Gąsieniec, Katarzyna Smolarska, Klaudia Raczyńska, Katarzyna Bartos, Agata Król.
Chłopcy również należeli do najlepszych. Na osiem meczów wygrali pięć i wywalczyli drugą pozycję. Podobnie jak klubowe koleżanki cieszyli się ze srebra.
Drużyna LKK grała w składzie: Adam Kopczyński, Michał Franczak, Szymon Zawadzki, Rafał Staszewski, Przemysław Szpinek, Filip Młodawski.
Z występu swoich podopiecznych zadowolenia nie kryli trenerzy – Piotr Podogrocki i Michał Kiljanek. Dwa srebrne medale międzywojewódzkich mistrzostw młodzików to jak na razie najlepszy wynik LKK w historii startów w kajak polo.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »