tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Manewry w Mroczkowie

 
W piątek, 15 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym odbyła się pierwsza edycja Międzyklasowych Manewrów Militarnych

Reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały w konkurencjach paramilitarnych. Pierwszą z nich był rzut granatem do celu. Najlepiej zaprezentowały się drużyny z klas II TM, I ZSZ i IV TA. W kolejnym etapie na młodzież czekał tor sprawnościowy, w którym należało wykazać się szybkością i sprawnością. W tej konkurencji najlepsze czasy uzyskali uczniowie z klas II TM, IV TA i IV TM.
Ostatnią próbą, długo oczekiwaną przez wszystkich, był pojedynek paintballowy. Pięcioosobowe drużyny rozegrały turniej na zasadzie każdy z każdym. Zwycięzcą zostawała ta drużyna, która jako pierwszy wyeliminował przeciwnika. Po stosownym przeszkoleniu i poznaniu zasad bezpieczeństwa przystąpiono do rywalizacji, którą wygrała drużyna klasy IV B. Drugie miejsce zajęła niespodziewanie I ZSZ, trzecie miejsce przypadło w udziale klasie II TM.
Manewry uświetnił pokaz walki krav?maga oraz combatu zespołowego w wykonaniu członków ?Strzelca? z Drzewicy pod kierunkiem Roberta Młynarczyka. Ponadto przez cały czas trwania manewrów można było obejrzeć wyposażenie strzeleckie: kewlarowe hełmy, kamizelki kuloodporne, noże, broń ASG, sprzęt maskujący itp. Szczególne zainteresowanie wzbudziły m.in. repliki karabinów snajperskich i AK?47 oraz strój maskujący strzelca wyborowego.
Ze względu na duże zainteresowanie uczniów nauczyciele: Anna Telus, Damian Pietrasik i Adam Stefaniak w kolejnych manewrach planują rozszerzyć ich formułę na rywalizację między szkołami ponadgimnazjalnymi naszego powiatu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »