tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Kulturalnie z TPD

 
W czwartek, 31 stycznia Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował wycieczkę do Teatru Powszechnego w Radomiu





Organizatorzy, z prezes Heleną Stasiak na czele, do udziału w wycieczce zaprosili trzydziestu ośmiu uczniów z ZSS nr 1, 2 i 3 oraz z Zespołu im. Jana Brzechwy. Uczniom klas IV?Vi i gimnazjalistom towarzyszyli opiekunowie Ewa Białas, Grażyna Stępień, Urszula Wijata i kierownik grupy, Danuta Wedlechowicz. Dla tych, którzy współpracują z TPD jako wolontariusze, wyjazd był formą podziękowania za ich uczestnictwo w zbiórkach pieniężnych, prowadzonych przez tę organizację.
Choć grupa wiekowo była zróżnicowana, nie przeszkodziło to w odbiorze spektaklu, gdyż ?Alicja w krainie czarów? Lewisa Carrolla to utwór skierowany do każdego widza. Ze względu jednak na wiek oglądającego i możliwość zrozumienia konkretnych sytuacji, każda grupa widzów nieco inaczej odbierała tę historię. W spektaklu Cezarego Domagały w innych momentach śmiali się starsi widzowie, rozumiejący inne aluzje, w innych momentach śmiały się dzieci, choć były i takie chwile, w których cała widownia wybuchała śmiechem. To dowodzi uniwersalności tego tekstu i samego spektaklu. Atrakcją spektaklu były piosenki Tomasza Bajerskiego i wizualizacje. Dzięki takim środkom przekazu, widzowie mieli okazję zaobserwować, jak Alicja przenosi się w różne miejsca np. do króliczej nory, pałacu, pływa łódką po stawie. Była także gościem w krainie absurdu trochę między jawą a snem. Piosenki prezentowane podczas spektaklu były bardzo pogodne i rytmiczne. To one budowały ramę widowiska i oddzielały od siebie kolejne sceny.
Wszystkim uczestnikom wycieczki spektakl bardzo się podobał. Nie było mowy o nudzie, a to za sprawa szybkiej akcji, a z każdą sceną na widza czekały nowe niespodzianki. Organizatorzy uważają, że przyjemnie było słyszeć piski najmłodszych odbiorców, gdy nagle na widowni, dosłownie na wyciągniecie ręki, pojawiali się aktorzy w swoich oryginalnych bajkowych strojach.
Po raz kolejny wycieczka zorganizowana przez TPD okazała się strzałem w dziesiątkę, dzieciom i młodzieży zapewniła wiele niezapomnianych wrażeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »