tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Moc wrażeń w "Brzechwie"

 
W środę, 6 lutego, w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy odbyły się dwie uroczystości. Moc wrażeń w placówce rozpoczął III Przegląd Artystyczny Klas, a następnie miała miejsce choinkowa dyskoteka


Przybyłych na spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli, powitała dyrektorka placówki Katarzyna Sobczyk. Tego dnia w szkole swoje wokalne, aktorskie, choreograficzne oraz taneczne umiejętności zaprezentowało siedem grup. Poziom występów oceniało oraz zwycięzców wyłoniło jury w składzie: przewodnicząca Elżbieta Kossak?Lasota, Lucyna Cieśla oraz Izabela Rogulska.
Uczniowie bardzo się starali, by podczas przeglądu jak najlepiej się zaprezentować. Przewodnicząca komisji, podsumowując występy formacji stwierdziła, że wybór zwycięskiej był naprawdę trudny. ? Jedni zaprezentowali się w świetnie dobranych strojach, drudzy pokazali nam, że scena to ich miejsce na ziemi, trzeci zachwycali koleżeńskością, pięknym śpiewem i wykorzystaniem instrumentów muzycznych, a jeszcze inni zrobili na nas wrażenie trudnym do opanowania układem choreograficznym ? powiedziała Elżbieta Kossak?Lasota.
Ostatecznie jednak wygrała grupa przygotowywana do występu przez nauczycielkę Justynę Rajską. Uczniowie zaprezentowali układ taneczny zatytułowany ?Kulig?, który został przedstawiony z nutką ironii. Zwycięska formacja urzekła jury wyszukanymi strojami i rekwizytami oraz tym, że występ przed publicznością w ogóle uczniów nie tremował, a wręcz przeciwnie ? dał im wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.
Drugie miejsce zajęła grupa przygotowana do udziału w przeglądzie przez nauczycielki Małgorzatę Adamczyk i Aleksandrę Dziubałtowską. Uczniowie wystąpili w jednolitych strojach nawiązujących do zimowej aury oraz zaprezentowali ?Zimowy koncert Misia i Margolci?. Na trzecim miejscu znaleźli się gimnazjaliści, którzy pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Jobczyk wykonali scenkę rodzajową pt. ?Cztery córki?. Oglądając występ widać było, jak wiele pracy zostało włożone w jego przygotowanie. Występujący mówili trudny do opanowania tekst z pamięci, a wiele elementów charakteryzujących czyli cztery pory roku, zrobiło wrażenie na publiczności oraz zostało docenione przez jury.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Po przeglądzie wszyscy chętnie bawili się na choinkowej dyskotece.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »