tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Krew darem życia

 Członkowie FML, pracownicy opoczyńskiego oddziału RCKiK oraz krwiodawcy. Drugi z prawej powiatowy prezes stowarzyszenia Radosław Rzeźnik


W niedzielę, 11 września w remizie OSP w Drzewicy odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana wspólnie przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polski Czerwony Krzyż oraz stowarzyszenie Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego. Zbiórka została poprzedzona kampanią informacyjną. Na terenie gminy rozwieszono plakaty, do oddawania krwi zachęcali również księża podczas mszy.
Jak zawsze, akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Drzewicy i okolic. Na apel organizatorów odpowiedziały zarówno osoby młode, jak i starsze. W ciągu trzech godzin zarejestrowano trzydziestu trzech chętnych. Czterech nie mogło oddać krwi z przyczyn zdrowotnych lub innych, dlatego po 0,45 litra drogocennego płynu pobrano od dwudziestu dziewięciu. W efekcie pozyskano 13,05 litra, co jest wynikiem bardzo dobrym.
Część krwiodawców podzieliła się najcenniejszym lekiem po raz pierwszy w życiu. Ze stowarzyszenia FML krew oddali prezes Radosław Rzeźnik, Izabela Jarząbek, Marcin Jarząbek, Paweł Sobolewski i Jarosław Jarząbek. Podczas zbiórki prezes FML zorganizował losowanie upominków dla krwiodawców. Gadżety otrzymał z RCKiK w Łodzi oraz drukarni ?Inter?Test? Sebastiana Piłki z Sochaczewa.
Chętni do współpracy ze stowarzyszeniem mogą pisać na e?mail: fml.opoczno@onet.pl.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »