tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Kolejne inicjatywy LGD

 
Szkolenia dla przedsiębiorców i rolników dotyczące pozyskiwania dofinansowania ze środków z Unii EuropejskiejSzkolenie dotyczące tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw


Z myślą o osobach planujących rozpoczęcie lub rozszerzenie istniejącej działalności gospodarczej Lokalna Grupa Działania ?Nad Drzewiczką? zorganizowała spotkanie informacyjne na temat unijnego działania ?tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw?. Szkolenie odbyło się w poniedziałek, 5 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta. Nad merytoryczną stroną czuwała firma DC Consultant Centrum Analiz i Ekspertyz Ekonomicznych. Frekwencja dopisała, a uczestnicy otrzymali wiele cennych informacji dotyczących omawianego zagadnienia.
Ale na tym nie koniec bezpłatnych szkoleń. W poniedziałek, 26 września w UGiM odbędzie się kolejne. Tym razem tematyka obejmie dwa działania, oprócz ?tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw? także ?różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej?. Prelekcję poprowadzi Iwona Szymańska z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Opocznie. Początek o godz. 10.00.
? LGD ?Nad Drzewiczką? niemal od początku funkcjonowania współpracuje z ODR?em. Pracownicy ośrodka stanowią znakomicie wykwalifikowaną kadrę, dlatego mieszkańcy zainteresowani podjęciem bądź rozwinięciem działalności gospodarczej będą mogli uzyskać niezbędne informacje do tego, by ubiegać się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013 ? mówi Monika Kalużna, kierowniczka biura LGD.
Działanie ?różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej? przeznaczone jest dla rolników, ich współmałżonków lub domowników ubezpieczonych w KRUS, którzy planują rozpoczęcie działalności innej niż rolnicza lub chcą rozwinąć prowadzoną działalność gospodarczą i ciągle podlegają ubezpieczeniu w KRUS.
Iwona Szymańska szczegółowo omówi zakres obu działań, w tym najważniejsze pojęcia, zakres kosztów kwalifikowalnych, okres realizacji operacji. Przedstawi także tryb przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej. Uczestnicy zapoznają się z wzorami wniosków a także ? co bardzo ważne ? ze sposobem ich wypełnienia.
Dlaczego LGD podjęła się realizacji kampanii informacyjnej właśnie w tym czasie? Odpowiedź jest prosta ? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła właśnie terminy naboru w ramach obu działań: na ?tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw? od 26 września do 7 października, na ?różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej? od 27 września do 14 października oraz od 17 października do 4 listopada.
Niezależny od tych terminów w czwartym kwartale roku nabór ogłosi również LGD. Dokładne daty nie są jeszcze znane, ponieważ Urząd Marszałkowski w Łodzi musi najpierw zaakceptować zmiany zaproponowane przez LGD w Lokalnej Strategii Rozwoju. Już dziś jednak wiadomo, że pula środków w ramach mikroprzedsiębiorstw wyniesie 150.000 zł, natomiast w ramach różnicowania? 133.744 zł.
Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela kierowniczka biura LGD ?Nad Drzewiczką?: tel. 48 375 67 24, e?mail: lgd@drzewica.pl lub bezpośrednio w biurze.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »