Kolejne udane starty kolarzy

Kolarstwo górskie MTP

Marceli Bogusławski zadedykował zwycięstwa swojej zmarłej prababci

Przebywający na obozie sportowym w Borowicach koło Karpacza kolarze Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno uczestniczyli w trzech wyścigach.
W sobotę, 30 kwietnia juniorzy i młodzik wystartowali w kryterium ulicznym o puchar prezydenta Jeleniej Góry. Nasi kolarze trzykrotnie stawali na podium. W wyścigu młodzików zwyciężył Marceli Bogusławski. W rywalizacji juniorek drugie miejsce wywalczyła Maria Ziółkowska a trzecie Marta Turoboś. Dobre miejsca zajęli również juniorzy. Szymon Białas finiszował na miejscu ósmym, Maksymilian Jędrzejczyk na trzynastym a Mateusz Laszczyk na osiemnastym.
W niedzielę, 1 maja kolarze uczestniczyli w dwóch wyścigach. Juniorzy młodsi wyjechali do Zielonej Góry, by wystartować w drugim wyścigu eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najszybciej z naszych trasę pokonał Kamil Wróbel, ale zajął odległe 34. miejsce. Na miejscu 38. wyścig ukończył Szymon Wiktorowicz. Do mety nie dojechał, z powodu defektu roweru, Michał Kalinowski. Kolarze ze Sławna mocno zaakcentowali swój udział w wyścigu juniorów. Marta Turoboś wygrała wyścig wśród juniorek, a Szymon Białas zajął drugie miejsce w wyścigu juniorów.
Również w niedzielę druga grupa kolarzy wystartowała w imprezie pod nazwą ?Czasówka sudecka? na dystansie 7,5 kilometra. W wyścigu młodzików nie miał sobie równych Marceli Bogusławski, kończąc zmagania na pierwszym miejscu. Trzeba tu zaznaczyć, że Marceli zadedykował swoje zwycięstwa zmarłej przed kilkoma dniami prababci. W rywalizacji juniorek Maria Ziółkowska zajęła drugie miejsce. Junior Maksymilian Jędrzejczyk dojechał do mety na miejscu piątym a Mateusz Laszczyk na miejscu siódmym.
Widać, że nasi kolarze są dobrze przygotowani do walki o czołowe lokaty w kraju. Na obozie pozostaną jeszcze do 9 maja. Plan przygotowań pokrzyżowała jednak pogoda, ponieważ we wtorek, 3 maja w Karpaczu spadło sporo śniegu a pokrywa ma grubość ponad 50 centymetrów. Kolarzom trudno trenować w takich warunkach.
W niedzielę, 8 maja kolarzy czeka kolejny start w Przesiece.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.