tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Twardziele z "Ceemki"

 
Unijny Maraton po Górach Świętokrzyskich

Z okazji kolejnej rocznicy przystąpienia Polski do UE odbył się siódmy Unijny Maraton po Górach Świętokrzyskich. Imprezę rozegrano w dniach 30 kwietnia ? 1 maja.
W pieszym maratonie wystartowało około 200 uczestników z całej Polski, w tym pięcioro przedstawicieli TKKF ?Ceemka? Idzikowice. Trasa supermaratonu pieszczotliwie zwanego ?Twardzielem świętokrzyskim? wymagała bardzo dobrej sprawności marszowej i przygotowania do samodzielnego pokonania ciężkiej trasy w ciągu 24 godzin. Trasa czerwonym szlakiem turystycznym im. Edmunda Massalskiego z Gołoszyc do Kuźniaków liczyła 105 km.
Maraton ruszył w sobotę o godz. 20.00. Trasa wiodła m.in. przez najpiękniejsze odcinki Świętokrzyskiego Parku Narodowego z takimi perełkami krajoznawczymi jak Święty Krzyż, Gołoborze czy Góra Łysica. Mimo że Góry Świętokrzyskie wyglądają niegroźnie, to suma wzniesień jest duża i rajd jest bardzo wyczerpujący. Piechurom nie sprzyjał również padający deszcz oraz mokre i śliskie podłoże.
Andrzej Nowak i Wojciech Ścibiorek ukończyli maraton na 50 km i otrzymali certyfikaty i pamiątkowe medale. Troje maratończyków Alicja i Mirosław Grabscy oraz Marek Sokół przeszli całe 105 km w czasie 22 godzin. Za ten wyczyn otrzymali certyfikaty, statuetki i tytuły ?Twardziela Świętokrzyskiego?. Gratulujemy!


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »