Niespodzianka w Drzewicy

Klasa okręgowa

W sobotę, 30 kwietnia, zespoły klasy okręgowej rozegrały 23. koleję spotkań. Do dużej niespodzianki doszło w Drzewicy. Gerlach podejmował Skalnika Sulejów, który zajmuje aktualnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Goście byli faworytami, ale to drzewiczanie zdobyli trzy punkty.
Pojedynek rozpoczął się od błędu gości, którzy w polu karnym nieprzepisowo zatrzymali piłkarza Gerlacha. Arbiter wskazał na wapno. Karnego na gola zamienił Jakub Gulej, pewnie pokonując bramkarza gości. Szybko zdobyta bramka dodała skrzydeł miejscowym. W 35 minucie kapitalnego gola z rzutu wolnego zdobył grający trener Gerlacha Tomasz Wiktorowicz. Po przerwie drzewiczanie nie zwalniali tempa i zdobyli kolejne dwie bramki.
Błąd kierownictwa KS?u Poświętne sprawił, że zespół przegrał mecz walkowerem. Drużyna pojechała do Wolborza bez dokumentów uprawniających do gry. Ostateczną decyzję podejmie komisja OZPN. Do tego czasu punkty otrzymał zespół z Wolborza.
Wyniki 23. kolejki

Gerlach Drzewica ? Skalnik Sulejów 4:0 (2:0)
Bramki zdobyli: Jakub Gulej, Tomasz Wiktorowicz, Jarosław Tąder, Piotr Dąbrowski.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Tomasz Wiktorowicz, Mariusz Wrzosek, Krzysztof Nowak, Norbert Szczepanik, Sylwester Maicki, Paweł Wrzosek, Jarosław Tąder, Piotr Dąbrowski, Jakub Gulej, Łukasz Pacan. Na zmiany wchodzili: Arkadiusz Bogucki, Sebastian Szczepanik, Darek Białek. Trener Tomasz Wiktorowicz.
Szczerbiec Wolbórz ? KS Poświętne
Mecz nie odbył się z powodu braku dokumentów u zawodników gości. W tabeli uwzględniono walkower dla Wolborza.

Gerlach stracił punkty w ostatnich sekundach

We wtorek, 3 maja zespoły klasy okręgowej miały rozegrać mecze 24. kolejki. Jak wiadomo, aura spłatała figla, spadł śnieg i większość spotkań została odwołana. Odbył się jednak pojedynek derbowy powiatu opoczyńskiego pomiędzy KS?em Poświętne a Gerlachem Drzewica. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, chociaż do 90 minuty to Gerlach prowadził 1:0.
Bramki dla Poświętnego zdobyli Krzysztof Kałużny i Michał Pawlak; dla Gerlacha gola zdobył Piotr Dąbrowski.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.