tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jeszcze o wigilii

 


Jesteśmy razem ? pod takim hasłem 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Bukowcu nad Pilicą odbyło się spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia Pomoc Potrzebującym Nadzieja, ich podopiecznych, uczniów szkoły, mieszkańców tejże miejscowości oraz okolicznych wiosek.
Głównym celem była integracja środowiska lokalnego, jak również podsumowanie pierwszego roku pracy stowarzyszenia, którego dążeniem jest prowadzenie działalności charytatywnej, polegającej na niesieniu pomocy osobom chorym, starszym, samotnym.
Wszystkich gości oraz zebranych powitał Stanisław Przybyła ? pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia. ? Jesteśmy jedyną organizacją pozarządową tego typu, działającą na terenie gminy Mniszków. Mimo tego, iż jesteśmy stowarzyszeniem nowo powstałym, mamy duże aspiracje. Dążymy do utworzenia Środowiskowego Domu Pomocy w Małych Końskich dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych. Byłby to dom dziennego pobytu, połączony z rehabilitacją i uczestnictwem w różnorodnych zajęciach terapeutycznych, rekreacyjnych, edukacyjnych i kulturalno?oświatowych ? podkreślił.
Prezes stowarzyszenia Danuta Skoneczna, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tej działalności. Spotkanie wigilijne uświetniło przedstawienie jasełkowe uczniów ze Szkoły Podstawnej w Bukowcu nad Pilicą. Występ młodych aktorów wywołał wiele uśmiechów na twarzach zgromadzonych, gdyż dziecięca gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.
Podczas kolacji głos zabrał wójt Janusz Ciesielski, który złożył obecnym życzenia bożonarodzeniowe i w krótkim przemówieniu poparł cel i kierunek działania stowarzyszenia. Po słowach wdzięczności i uśmiechach wszystkich zebranych można było wywnioskować, że wszelkie tego typu działania, mające na celu pochylenie się nad losem drugiego człowieka, są niezmiernie potrzebne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (809) z dnia 11 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »