tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Uroczysta integracja karwiczan

 
Ostatnie dni upłynęły w Karwicach bardzo świątecznie. W minioną sobotę podopieczni świetlicowej Moniki Wiktorowicz integrowali się podczas zabawy choinkowej, natomiast w niedzielę zaprezentowali w lokalnej kaplicy doroczne jasełka

W sobotę, 5 stycznia już po raz trzeci odbyła się zabawa choinkowa w świetlicy wiejskiej w Karwicach. Poprowadziła ją świetlicowa Monika Wiktorowicz z pomocą rodziców małych karwiczan. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, które chętnie włączają się do wspólnej zabawy.
W tym roku maluchy bawiły się przy śpiewie i akompaniamencie zawodowego muzyka. Do wspólnej zabawy dołączyli również rodzice oraz opiekunowie. Tańcom, konkursom i grom nie było końca, a dzieci ujawniały swoje taneczne i wokalne talenty. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku. Maluchy, zmęczone zabawą, mogły zaczerpnąć sił przy stole zastawionym napojami, słodkościami i owocami.
Dzień później, jak tradycja nakazuje, już po raz czwarty w kaplicy pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karwicach, dzieci uczęszczające na zajęcia do miejscowej świetlicy, pod opieką świetlicowej przygotowały jasełka.
Podopieczni w wieku od czterech do trzynastu lat wcielili się w biblijne postacie i jako mali aktorzy zaprezentowali wydarzenia Bożego Narodzenia.
Przedstawienie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Najmłodsi uczestnicy głośno i z przejęciem śpiewali kolędy i pastorałki. Babcie, dziadkowie oraz rodzice, którzy oglądali występ swoich pociech, nie kryli wzruszenia. Jasełka zostały nagrodzone wielkimi oklaskami, a maluchy były z siebie bardzo dumne.
Zarówno zabawę choinkową, jak i jasełka należy uznać za udane. Organizatorzy zachęcają inne dzieci do wzięcia udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach, mających na celu integrowanie dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (809) z dnia 11 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »