tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Książki na TOP-ie

 Kim Edwards, ?Jezioro marzeń?, wyd. Albatros, 2012Na wieść o wypadku matki, Lucy Jarrett, za namową swego ukochanego, Yoshiego, decyduje się powrócić z Japonii do niewielkiej miejscowości w USA, zwanej Jeziorem Marzeń. Dom rodzinny opuściła kilkanaście lat wcześniej, krótko po tragicznej, niewyjaśnionej śmierci ojca, który utonął w pobliskim jeziorze. Targana poczuciem winy, przekonana, iż mogła zapobiec tragedii, wraca do świata pełnego tajemnic i rodzinnych waśni?

Jezioro marzeń
Lucy Jarrett to 29?letnia hydrolog mieszkająca w Japonii ze swoim chłopakiem Yoshim. Po latach, chwilowo bezrobotna i zależna od swojego partnera, otrzymuje od matki wiadomość o niegroźnym wypadku i postanawia odwiedzić rodzinne Lake of Dreams.
Po powrocie do domu, Lucy próbuje zmierzyć się z niewyjaśnioną śmiercią ojca i wyrzutami sumienia. Przy okazji odkrywa również skrywane od lat rodzinne sekrety.
Wszystko zaczyna się od znalezienia zagadkowych listów i kocyka. Lucy, podążając ich śladem, spotyka dawną miłość ? Keegana Falla. Z jego pomocą dociera do pięknych, zapomnianych witrażów znanego artysty, które łączą się z przeszłością jej rodziny. Poznanie losów nieznanych członków rodziny staje się obsesją Lucy.
Bohaterka nie potrafi pogodzić się z przeszłością, odżywają w niej dawne uczucia i urazy. Nie może zaakceptować tego, że jej rodzina ruszyła do przodu. Matka poznała nowego mężczyznę i planuje sprzedać dom, brat, którego narzeczona jest w ciąży zaczyna pracować w firmie wuja Arta, planującego zakup ziemi i domu rodzinnego Jarrettów w ramach projektu rozwoju nabrzeża. Lucy nie wierzy w dobre intencje wujka, który przed laty oszukał jej ojca. Sekret, który odkrywa kobieta pozwala jej nie tylko odkryć białe plamy w historii rodziny, ale ma też wpływ na jej obecne losy.
?Jezioro marzeń? jest książką nie tylko o odkrywaniu rodzinnych tajemnic, ale to także opowieść o radzeniu sobie z bólem po stracie bliskiej osoby, odkrywaniu siebie na nowo i miłości. Kim Edwards stworzyła wyjątkową powieść, nie tylko pełną emocji, ale przede wszystkim porządne czytadło na każdą porę.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (809) z dnia 11 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »