tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Jak pozyskiwać pieniądze z Unii

 
LGD już przyjmuje wnioski o pozyskanie unijnego wsparcia

W środę, 31 marca Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” zorganizowała bezpłatne szkolenie dla mieszkańców gminy. Wszyscy chętni mogli dowiedzieć się, jak pozyskiwać środki z Unii Europejskiej a także wypełniać wnioski w ramach dwóch działań: „tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw” oraz „różnicowania w kierunku działalności nierolniczej”. Szkolenie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta. Przeprowadziła je Iwona Szymańska, doświadczona pracowniczka Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Rejonu Opoczno.
Uczestnicy kursu zdobyli wiele cennych informacji. Dowiedzieli się m.in., kto może zostać beneficjentem wspomnianych działań, jakie przedsięwzięcia będą dofinansowywane oraz gdzie składać wnioski. Iwona Szymańska omówiła również procedurę przyznawania wsparcia i przedstawiła zebranym obowiązki beneficjentów po uzyskaniu refundacji.
LGD przygotowała niezbędne materiały, w tym formularze wniosków. Uczestnicy zapoznali się z dokumentami i uzyskali informacje niezbędne do ich prawidłowego wypełnienia.
- Mimo że frekwencja nie była zbyt wysoka, mamy nadzieję, że szkolenie przyniesie wymierne efekty w postaci wniosków składanych do naszego biura. Tym samym umożliwi prosperity przedsiębiorczości na terenie objętym lokalną strategią rozwoju - mówi kierowniczka biura LGD Monika Kalużna.
Przypominamy, że od 6 do 26 kwietnia za pośrednictwem LGD można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Do pozyskania jest 75 tys. zł.
Szkolenie w sali konferencyjnej UGiM


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »