tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nowości w ZSP

 
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dniu otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Tym razem przedstawiamy więcej szczegółów na temat oferty edukacyjnej placówkiWśród pomocy dydaktycznych są także maski przeciwgazowe


Drzewicki ZSP gości na naszych łamach bardzo często, dlatego tylko przypomnijmy, że w jego skład wchodzą obecnie trzy szkoły: Liceum Ogólnokształcące, technikum oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Ostatnie lata przyniosły znaczący rozwój placówki. Budynek i teren wokół szkoły zyskały na wyglądzie natomiast szkolne pracownie na wyposażeniu.
Uczniowie mają do dyspozycji dwie nowe pracownie komputerowe - każda liczy dwadzieścia stanowisk, centrum multimedialne z ośmioma stanowiskami komputerowymi i swobodnym dostępem do Internetu oraz w pełni wyposażoną pracownię ratownictwa medycznego. W każdej klasie znajdują się notebooki dla nauczycieli a także tablice interaktywne, projektory i tablety graficzne. Dodatkowo pracownie fizyczna i chemiczno-biologiczna dysponują nowoczesnym interfejsem, dzięki któremu można wykonywać doświadczenia lub np. EKG serca. Nowością jest również szkolna stacja pogodowa. Już niedługo stanie ona w ogródku botanicznym, a informacje o pogodzie będzie można odczytywać ze strony internetowej ZSP.
Większość pomocy dydaktycznych szkoła otrzymała w ramach projektu „Doposażenie placówek oświatowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne”. Nie jest to oczywiście jedyny realizowany projekt. Z myślą o klasach policyjnych nauczyciele języków obcych stworzyli projekt „Opoczyńscy policjanci podbijają Europę”. Młodzież wraz z grupą policjantów uczestniczy w dodatkowych w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie wszystkich klas licealnych biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki w ramach projektu „I Ty zostań Pitagorasem”, a przyszli policjanci mają obowiązkowe zajęcia ze strzelectwa sportowego, samoobrony, musztry, testów sprawnościowych.
Klasy realizujące program rozszerzenia policyjnego wyjeżdżają na lekcje pokazowe do Centrum Wyszkolenia Policji w Legionowie czy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego w Warszawie. Mają także możliwość obserwowania pracy policji w innych krajach - przykładem wyjazd do Lipska.
Dzięki dobrym kontaktom z dowództwem jednostki kawalerii powietrznej młodzież często gości w Nowym Glinniku. Korzysta tam z najnowocześniejszego symulatora lotów śmigłowca i poznaje wyposażenie bojowe żołnierzy. Bardzo dobrze układa się współpraca z drzewickim komisariatem policji. Komendant zaprasza uczniów na pokazy pracy funkcjonariuszy, sam zaś prowadzi zajęcia z klasami policyjnymi.
Oferta edukacyjna ZSP jest uaktualniana stosownie do potrzeb uczniów. Oprócz istniejących klas ratownictwa medycznego, policyjnych, klas technikum informatycznego, technikum logistycznego w nowym roku szkolnym zostanie uruchomiona klasa sportowa ze specjalnocią siatkówka i kajakarstwo górskie. Dyrekcja ZSP ma nadzieję, że z tych propozycji skorzysta liczna grupa młodzieży, która niebawem zakończy naukę w gimnazjach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »