tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Chronią Ziemię codziennie

 
Ekologiczne spotkanie w drzewickim gimnazjum

We wtorek, 23 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy odbyło się spotkanie z prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy Bożena Pilipczuk. Spotkanie pod hasłem „Chrońmy Ziemię codziennie” miało charakter lekcji otwartej dla uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Zostało zorganizowane przez nauczycielkę Jolantę Gapys.
Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z tematyką gospodarki odpadami w gminie Drzewica oraz zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów. W trakcie ekologicznej lekcji wychowawczej uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Pogadanka na wysypisku” zaprezentowane przez klasę I E.
Następnie głos zabrała prezes Pilipczuk, która zapoznała uczniów z aktami prawnymi regulującymi utrzymanie porządku i czystości w mieście i gminie, przybliżyła zagadnienia związane z selektywną zbiórką odpadów.
Spotkanie zakończyło się zabawą w formie kwizu. Uczniowie odpowiadali na pytania, które związane były z tematyką poruszaną podczas spotkania. Na zakończenie podziękowali gościowi kwiatami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »