tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Gminny sport 2009

 
Na terenie gminy Opoczno zarejestrowanych jest trzydzieści siedem stowarzyszeń i organizacji sportowo–turystycznych. Czternaście z nich prowadzi szkolenie i bierze udział we współzawodnictwie sportowym w piłkę nożną, prowadząc trzydzieści dziewięć drużyn piłkarskich, z czego 13 seniorów, 25 młodzieżowych i jedna dziewczątUhonorowano najlepsze kluby


W sumie po opoczyńskich boiskach biega za piłką około 971 zarejestrowanych zawodników, co jest wynikiem godnym pozazdroszczenia. W rozgrywkach okręgowych w piłkę nożną, w różnych kategoriach rywalizowało kilkadziesiąt drużyn.
Sportem kwalifikowanym zajmuje się również UMKS przy ZSPryw. Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej, której trenerem jest Rafał Marszałek zdobyli m.in. mistrzostwo Polski juniorów, piąte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w biegach przełajowych zdobył Jakub Woźniak a piąte miejsce sztafeta kobiet 4x100 m w mistrzostwach Polski juniorów w składzie: Emilia Łączna, Magdalena Cała, Joanna Rek, Karolina i Dorota Dworakówny. W LKS „Opocznianka” trenują pływacy i współzawodniczą ciężarowcy oraz szachiści. W sekcji ciężarowej trenuje 32 zawodników i 10 zawodniczek. Sekcja szachowa kolejny raz perfekcyjnie zorganizowała Międzynarodowy Festiwal Szachowy Opoczno 2009, w którym starowało 190 zawodników w tym trzech z Ukrainy, a lider tej sekcji – Jerzy Strzelecki – na szachowym klubowym Pucharze Europy niesłyszących zajął drugie miejsce, natomiast w mistrzostwach Polski niesłyszących w warcabach 64–polowych zdobył medal brązowy. W sumie, sportem masowym, rekreacją i turystyką zajmują się 22 stowarzyszenia i organizacje sportowe.
Szkolne i Uczniowskie Kluby Sportowe zajmują się organizowaniem pozalekcyjnych zajęć sportowych dla swoich uczniów. Ich reprezentanci zdobywają tytuły mistrzowskie na szczeblu wojewódzkim.
Pozostałe organizacje i stowarzyszenia sportowe przeprowadziły 155 imprez sportowo–rekreacyjno–turystyczne. Rada Gminna LZS w Opocznie zorganizowała 31 imprez sportowo–rekreacyjne, w tym m.in. wojewódzki turniej piłki nożnej „Piłkarska kadra czeka” i halową ligę w piłce nożnej im. Jana Zakrzewskiego. W imprezach tych uczestniczyło 8.72 zawodniczek i zawodników.
TKKF w Opocznie przeprowadziło 19 imprez, w których wzięło udział 1030 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli. Ważniejsze z nich to m.in. opoczyńska liga w piłce siatkowej, Grand Prix w plażowej piłce siatkowej czy opoczyński bieg trzeźwości. TKKF „Ceemka” Idzikowice przeprowadziło siedem imprez z udziałem 368 sportowców. Zarząd Miejsko–Gminny SZS zorganizował, w ramach igrzysk młodzieży szkolnej i gimnazjady, trzydzieści osiem imprez, w których startowało 1700 sportowców. PTTK w Opocznie przeprowadziło 25 imprez z czego 20 rajdów pieszych. Uczestniczyło w nich 1218 opoczyńskich turystów. LKS „Opoka” zorganizował rozgrywki w piłce koszykowej, siatkowej i nożnej oraz 10 turniejów z cyklu Grand Prix w tenisie stołowym. LZS w Kruszewcu dziesięć imprez, z których najważniejszą jest ogólnopolski turniej szachowy z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, LZS w Bielowicach 19 imprez, w tym środowiskowe mistrzostwa w szachach, warcabach i tenisie stołowym. Na te i wiele innych, nie wymienionych z braku miejsca, przeznaczono 636.775 zł.
Za bardzo dobre wyniki sportowe, awans do klas rozgrywek burmistrz wyróżnił: ZLKS „Woy” za awans drużyny młodzieżowej do klasy wojewódzkiej Kuchar, LKS „Ceramikę” za awans drużyny młodzieżowej do klasy wojewódzkiej Deyna, LKS Mroczków za awans seniorów do klasy A, LKS Dzielna za awans seniorów do klasy A.
Za osiągnięcia w pracy trenerskiej i sukcesy podopiecznych burmistrz Jan Wieruszewski wyróżnił: Ryszarda Pomykałę – trenera ZLKS „Woy”, Jarosława Krzysztofika – trenera drużyny młodzieżowiej Ceramiki, Bogusława Czarneckiego – trenera LKS Mroczków, Leszka Michałowskiego – trenera LKS Dzielna, Rafała Marszałka – trenera sekcji lekkoatletycznej UMKS Ceramika w ZSPryw. Za tytuł wicemistrza Europy w szachach niesłyszących nagrodę odebrał Jerzy Strzelecki.
Burmistrz, za osiągnięcia w 2009 roku, uhonorował stowarzyszenia i kluby sportowe: Radę Miejsko–Gminną LZS, TKKF Opoczno, LKS „Iskra” w Kruszewcu, LKS „Opoka”, SKS „Jedynka”, UKS „Dwójka”, SKS „Trójka”.
Nie byłoby takich dobrych osiągnięć sportowych, gdyby nie sponsorzy. Burmistrz wyróżnił: Wiesławę i Zdzisława Wojciechowskich, właścicieli Zakładu Usługowo–Handlowego „Wojciechowski”, Jana Wiktorowicza, właściciela firmy „Agro –Wikt”, Dariusza Kosno, właściciela Zespołu Szkół Prywatnych nr 1, Wiesława Leśniewskiego, właściciela firmy „Best”.
Stypendium w wysokości 240 złotych do końca 2010 roku otrzymali: Joanna Rek, Anna Oster, Karolina Dworak, Emilia Łączna, Magdalena Cała, Dorota Dworak oraz Jakub Woźniak – zawodnicy UMLKS „Pegaz” przy ZSPryw. oraz mateusz Grałek, zawodnik ZLKS „Woy”.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek, 18 czerwca, w MDK. Przybyli na nie: Hieronim Hubar z Urzędu Marszałkowskiego, władze Opoczna, radni i oczywiście zawodnicy i działacze sportowi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »