tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 UTW rozpoczyna wakacje

 
W czwartek, 17 czerwca Uniwersytet Trzeciego Wieku podsumował rok akademicki 2009/2010

Słuchacze opoczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli oficjalnie rok akademicki 2009/2010 – pierwszy rok działalności uniwersytetu. W zajęciach organizowanych przez placówkę uczestniczyło 116 osób.
Rok akademicki rozpoczął się 16 października ubiegłego roku wykładem dr. Jana Łuczkowskiego. Kilka dni później, 20 października, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opocznie uzyskało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Posiada także nr NIP i REGON oraz własny rachunek bankowy. Placówka, która rozpoczynała swoją działalność pod skrzydłami Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej dziś jest w pełni samodzielna.
Na rok akademicki 2009/2010 do stowarzyszenia zapisało się 116 członków. Systematycznie uczestniczyli oni w zajęciach z informatyki (72 słuchaczy), języka angielskiego (29), tańca towarzyskiego (38), fitness (19), nordic walking (15). Kilku słuchaczy założyło także grupę kabaretowo–wokalną, która występowała na wieczorkach integracyjnych, na Senioraliach w Tomaszowie Mazowieckiem oraz na zakończeniu roku akademickiego UTW w Łodzi. Słuchacze uniwersytetu brali również udział w comiesięcznych wykładach o różnej tematyce. Poza tym placówka organizowała wyjazdy do teatru, wycieczki krajoznawcze oraz szereg imprez integracyjnych – zabawy andrzejkowa i choinkowa, czy środowe wieczorki taneczne. Uczestniczyła też w „Ostatnim dancingu w Opocznie” oraz w rajdzie rowerowym. Opoczyńska placówka nawiązała również kontakt z UTW w Tomaszowie Mazowieckim, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i w Łodzi oraz z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, skąd bezpłatnie otrzymuje kwartalnik „Jestem w formie”.
Głównym źródłem finansowania działalności uniwersytetu w minionym roku akademickim były środki pozyskane z wpisowego oraz składki członkowskie. Zebrane fundusze przeznaczono na zakup materiałów biurowych, pieczątek, tablicy ogłoszeń, emblematów, indeksów, rachunki telefoniczne oraz organizację imprez integracyjnych. Wynagrodzenie dla nauczycieli wypłacano natomiast z wpłat uczestników poszczególnych zajęć. Placówka pozyskała też wsparcie finansowe i rzeczowe od sponsorów. Darowizny pozwoliły na wyposażenie biura w meble i komputer. Zakupiono także drukarkę, głośniki i pentagram do komputera, metalową kasetkę, czajnik oraz baner.
Działalność opoczyńskiego UTW została doceniona przez władze Opoczna. Na podsumowaniu roku gospodarczego w lutym tego roku stowarzyszenie wyróżniono okolicznościowa statuetką.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »