tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Rozstrzygnęli konkurs

 
W czwartek, 17 czerwca w ZSS nr 1 rozstrzygnięto konkurs multimedialny z dwóch języków obcych – niemieckiego i francuskiego

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Sławni w Niemczech” bądź „Sławni we Francji”, w zależności z których języków obcych młodzież czuje się lepsza. Konkurs był adresowany do uczniów z gimnazjum i liceum, a organizatorkami były nauczycielki języka niemieckiego i francuskiego: Beta Kałuża, Wioletta Rak, Beata Sadura oraz Anna Sadowska–Tomasik.
Głównym celem konkursu było przybliżenie uczniom kultury i życia mieszkańców krajów, których języków się uczą. Jury za zwycięskie uznało te prezentacje, które wywołały u widzów największe zainteresowanie, najdłużej przykuły ich uwagę. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wykorzystane na lekcji w przyszłym roku. Tematyka przygotowanych prezentacji była różnorodna, o modelkach, o drużynie piłkarskiej, kompozytorach.
W kategorii gimnazjum z cyklu „Sławni w Niemczech” pierwsze miejsce zajęły Katarzyna Mazur i Anna Turek z IIIb. Drugie Karolina Nita z IIId i Mateusz Stępniak z IIc LO, trzecie miejsce zajęły Anna Osińska i Natalia Stępień z IIId. Komisja konkursowa wyróżniła Agnieszkę Sosnowską z klasy Id.
Wśród licealistów pierwsze miejsce zdobyła, zdaniem jury najlepsza i najciekawsza prezentacja, Agnieszki Gmaj (IIId Gimnazjum) i Basi Kupis (Id). Drugie miejsce zajęła Magdalena Szczepanik (IIId Gimnazjum) i Kasia Szczepanik (Ia), a trzecie Anna Stępień i Magdalena Trębarczyk (IIe). Wyróżnienie zdobyła Dominika Karbownik.
Spośród prezentacji zatytułowanych „Sławni we Francji” wśród licealistów pierwsze miejsce zajął Tomasz Zięba (Ib), drugie Mateusz Rucki (IIa), trzecie Maciej Cygan (Ia). Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Sosnowska z Ia. Podczas czwartkowego spotkania zwycięzcom wręczono dyplomy, nagrody rzeczowe, książki, płyty, piórniki. Warto dodać, że uczniowie otrzymają także po szóstce.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »