tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Dwa miliony na kulturę

 
Województwo łódzkie ogłosiło otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych w zakresie kultury

Na konkursy w zakresie kultury skierowane do organizacji pożytku publicznego województwo łódzkie przeznaczyło 2 mln zł. Znaczna część tek kwoty – 1,3 mln zł – zarezerwowano na organizacje festiwali. Termin składania ofert upływa 24 stycznia.
Pierwszy z ogłoszonych konkursów dotyczy organizacji w kraju i za granicą festiwali mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury i sztuki oraz ich promocji. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 1,3 mln zł. W ramach drugiego kwotą 700 tys. zł dofinansowane zostaną zadania mające na celu upowszechnianie wiedzy i podnoszenie świadomości historycznej mieszkańców województwa łódzkiego, zakładające upowszechnianie tradycyjnej kultury regionu łódzkiego w kraju i za granicą oraz promujące dobre praktyki w zakresie przedsiębiorczości w sektorze kultury.
Złożone oferty będą ocenione przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (pod względem formalnym), a następnie przez komisję konkursową powołaną przez Zarząd Województwa Łódzkiego (pod względem merytorycznym). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do 7 kwietnia.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.bip.lodzkie.pl w zakładce: „Ogłoszenia, komunikaty” – „Konkursy”.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »