tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewiczanie, gotujcie wodę!

 
W piątek, 28 czerwca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał komunikat skierowany do konsumentów wody z wodociągu Drzewica

Na podstawie informacji otrzymanej z Oddziału Laboratoryjnego PSSE w Piotrkowie Trybunalskim z badań próbek wody do spożycia z wodociągu Drzewica, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o pogorszeniu jakości mikrobiologicznej wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, pobranej 25 czerwca z wodociągu publicznego w Drzewicy (monitoringowy punkt poboru ? budynek Urzędu Gminy i Miasta).
Liczba ludności zaopatrywanej w wodę ? 5200. Wodociąg obsługuje ludność w Drzewicy, Dąbrówce, Domasznie, Żardkach, Żdzarach, Zakościelu.
Woda z ww. wodociągu nadaje się warunkowo do spożycia. Zaleca się jej przegotowanie przed spożyciem, przygotowaniem potraw oraz do mycia naczyń kuchennych, owoców i warzyw, mycia zębów (po doprowadzeniu do wrzenia gotować minimum 1 minutę). Woda bezpośrednio pobrana z kranu nadaje się jedynie do celów sanitarno?bytowych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zobowiązał producenta wody do podjęcia działań naprawczych, mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do zgodnej z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Właściciel wodociągu obowiązany jest informować mieszkańców (?) o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i wprowadzonych zaleceniach PPIS w Opocznie.
Informacje na temat jakości wody w ww. wodociągu będą na bieżąco aktualizowane po przeprowadzonych kolejnych badaniach próbek wody i umieszczane na stronie internetowej PSSE.

* * *
Do środy, 3 lipca (godz. 13.00) nowy komunikat w tej sprawie nie został opublikowany.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »