tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Rekordowe spotkanie drzewiczan

 
Już po raz ósmy Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy zorganizowało "Spotkanie po latach" ? zjazd drzewiczan rozsianych po całej Polsce i świecie. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa, gromadząc kilkaset osób, które Drzewicę mają w sercachWspólna fotografia uczestników "VIII Spotkania po latach"


Renoma, jaką przez siedem lat zyskały "Spotkania po latach", ma swoje odzwierciedlenie we frekwencji. Uroczystości skupiają coraz większą grupę uczestników, którzy specjalnie na zaproszenie TPD przyjeżdżają do swojej rodzinnej miejscowości, by wspólnie powspominać lata młodości, zobaczyć się ze znajomymi, poczuć unikalny klimat Drzewicy.
Co cieszy organizatorów, w tym roku drzewiczanie dopisali wyjątkowo licznie, dzięki czemu padł frekwencyjny rekord. Nie brakowało stałych bywalców spotkań oraz debiutantów, dla których udział w imprezach okazał się największym przeżyciem.
Już tradycyjnie, uroczystości wchodziły w skład obchodów Dni Drzewicy. Odbyły się w gorącą sobotę, 22 czerwca i przebiegały według dobrze sprawdzonego scenariusza.
Ich pierwsza część miała miejsce w kościele pw. św. Łukasza, gdzie na godz. 11.00 zaplanowano mszę w intencji uczestników spotkania. Przed nabożeństwem gości witała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ośrodka Kultury, dając koncert na placu kościelnym.
Mszę odprawili proboszcz parafii w Drzewicy, ks. kan. Adam Płuciennik oraz drzewiczanin, ks. kan. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom. W okolicznościowym kazaniu ks. proboszcz nawiązał do twórczości zmarłej poetki, Krystyny Staszewskiej, członkini Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy. Oprawę wokalną zapewnił zespół pieśni i tańca "Drzewiczanie".
Po wyjściu z kościoła uformowano zwartą kolumnę, która prowadzona przez orkiestrę i zabezpieczana przez policję, dotarła przez szkołę podstawową. Tu na gości czekała miła niespodzianka ? kolejny popis "Drzewiczan" ? a także sesja fotograficzna.
W holu budynku zorganizowano wystawę prac pochodzących z konkursu plastycznego "Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej" a także aukcję obrazów, które powstały podczas ogólnopolskich plenerów malarskich w Drzewicy.
Oficjalną część spotkania rozpoczęła przewodnicząca TPD, Anna Reszelewska. Zwróciła uwagę na wyjątkowy charakter Drzewicy ? małego miasteczka, które dzięki zaangażowaniu pasjonatów oraz społeczników może pochwalić się wieloma sukcesami ? artystycznymi i sportowymi ? na skalę nie tylko kraju. Burmistrz Janusz Reszelewski podkreślił, że jubileuszowe "X Spotkanie po latach" w 2015 roku odbędzie się już w nowym, budowanym właśnie gmachu Regionalnego Centrum Kultury. Przed obiadem przyszedł czas na tradycyjną lampkę szampana za pomyślność drzewiczan.
A późnym popołudniem wszyscy zebrali się na terenie domków letniskowych na Skale. Wspólnej biesiadzie przy ognisku towarzyszyły świetne humory, muzyka, wspomnienia i ?wszędobylskie komary.
Później impreza przeniosła się nad zalew. Goście byli zachwyceni atmosferą festynu sobótkowego, puentującego bardzo udaną, ósmą edycję zjazdu. I już zapowiedzieli udział w dziewiątej. Znowu padnie rekord frekwencji?


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »