tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Cieszą się z nowej hali

 
Od ubiegłego tygodnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzustowcu korzystają z nowej sali gimnastycznejUczniowie otrzymali prezenty m.in. od wykonawców inwestycji


Budowa hali sportowej wraz z pełnym zapleczem i łącznikiem ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Inwestycję w cyklu dwuletnim realizowało Przedsiębiorstwo Remontowo–Budowlane „Zawisza” z Radomia. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody – w pracach przeszkadzała długa i mroźna zima a później deszcze – wykonawcom udało się zakończyć zadanie przed początkiem nowego roku szkolnego.
W Brzustowcu powstał nowoczesny obiekt sportowy, na który mieszańcy czekali od lat. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 507,6 m2, z czego 290,6 m2 zajmuje kompleksowo wyposażona sala gimnastyczna o wymiarach 12x24 m. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Gminna inwestycja kosztowała 1,5 mln zł brutto. – Na sfinansowanie zadania pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które dzielone są przez Urząd Marszałkowski – informuje burmistrz Janusz Reszelewski. – Wsparcie wyniosło ok. 450 tys. zł, czyli 30 procent wartości inwestycji. Jest to maksymalna wysokość ministerialnej pomocy.
Oficjalne otwarcie hali odbyło się w środę, 15 września i zgromadziło bardzo liczną grupę gości, m.in. parlamentarzystów, samorządowców z województwa, powiatu i gminy, przedstawicieli władz kuratoryjnych, mieszkańców. Po powitaniu zebranych przez dyrektorkę szkoły Mirosławę Wijatę i wystąpieniu burmistrza dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Halę poświęcił proboszcz parafii w Drzewicy, ks. Adam Płuciennik. Były przemówienia gości, gratulacje oraz życzenia sukcesów sportowych. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Drzewiczanie”.
A dzień później, po zdemontowaniu dekoracji, w sali gimnastycznej można już było prowadzić lekcje wychowania fizycznego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »