tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Podsumowali 20 lat samorządu

 
W środę, 22 września podczas sesji Rady Gminy i Miasta podsumowano XX–lecie odrodzonego samorząduPodziękowania dla przewodniczącej Rady Gminy i Miasta


Uroczystość rozpoczęła się od okolicznościowego wystąpienia burmistrza Janusza Reszelewskiego, który zaprezentował genezę polskiego samorządu oraz scharakteryzował jego poszczególne etapy i zmiany, jakie wprowadziła ustawa z 1990 roku. Podsumował także minione 20 lat samorządu gminy i miasta Drzewica. Wymienił m.in. wszystkie osoby sprawujące funkcję burmistrza na przestrzeni ostatnich pięciu kadencji. Podkreślił przy tym zasługi przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Marii Teresy Nowakowskiej, która ciesząc się w Drzewicy wielkim zaufaniem społecznym szefuje Radzie nieprzerwanie od dwudziestu lat. Jest to ewenement chyba na skalę całego kraju.
Za lata owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności, także jako lekarz, przewodnicząca Nowakowska otrzymała od burmistrzów i radnych prezent. Był nim piękny obraz pochodzący z galerii w Kazimierzu Dolnym. Do obrazu dołączono wielki kosz kwiatów. Z podziękowaniami pospieszyły też dyrektorki placówek oświatowych i kierownicy gminnych placówek.
W uroczystości brał udział przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur. On również wręczył doktor Nowakowskiej i burmistrzowi pamiątki, sam zaś otrzymał podziękowania za dobrą współpracę między gminą a samorządem województwa.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »