tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kolejne odcinki do remontu

 

W najbliższych tygodniach remontowane będą dwa kolejne odcinki dróg powiatowych biegnących przez teren gminy Drzewica. Drogowcy pojawią się w Świerczynie i Radzicach Małych.
Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął już przetarg na wykonanie inwestycji. Najtańszą ofertę przedstawiło i zwycięzcą przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Zaskórski i Wspólnicy” z Gielniowa.
Inwestycja w Świerczynie będzie prowadzona na odcinku 610 metrów. Droga zostanie poszerzona do 5 metrów, w planach jest wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej, oczyszczenie rowów oraz plantowanie poboczy. Zadanie pochłonie 206 tys. zł.
Remontowany odcinek w Radzicach Małych – od skrzyżowania do przejazdu kolejowego – ma długość 470 metrów. Zakres rzeczowy obejmuje: wykonanie poszerzenia do 5 metrów, warstwy wyrównawczej i ścieralnej, wzmocnienie poboczy kruszywem łamanym i ustawienie barier ochronnych. Wartość inwestycji oszacowano na 126 tys. zł.
Podobnie jak w przypadku modernizacji innych dróg powiatowych kosztami obu zadań podzielą się po połowie powiat i gmina.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »