tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 „Autostrada” gotowa

 
Finiszuje potrójna inwestycja na drogach gminnych w Drzewicy, którą realizuje firma Transmar z RadomiaUlica Staszica po nowemu


W tym tygodniu zakończyły się prace przy rozbudowie drogi na ulicy Staszica na odcinku od ul. Stawowej do Szkolnej. Na długości 267 metrów droga została poszerzona o 1,5 metra i obecnie ma 7 metrów szerokości. Bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności uczniów, poprawi wybudowany po obu stronach jezdni 2,5–metrowy chodnik oddzielony od asfaltu trawnikami. Przy ciągu sklepów powstały parkingi z kostki brukowej, przed blokiem nr 5 na osiedlu Bolesława Chrobrego parking asfaltowy. Pojawiły się także zjazdy na posesje i do garaży.
Przebudowany odcinek jest obecnie najszerszą drogą na terenie gminy i miasta. Posiada parametry wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 728. Nic dziwnego, że mieszkańcy nazywają go autostradą.
Zgodnie z kilkuletnimi planami gminy, rozbudowa ulicy Staszica to pierwszy etap dużego zadania, którego celem jest odciążenie centrum Drzewicy od ruchu samochodów ciężarowych. W przyszłości arteria ma połączyć ul. Stawową z ul. Żeromskiego (drogą powiatową z Radzic Małych do Drzewicy) i właśnie tędy kierowane będą tiry jadące na tereny przemysłowe.
A jak wygląda realizacja dwóch mniejszych przedsięwzięć wchodzących w skład potrójnej inwestycji? Remont drogi i siedmiu stanowisk postojowych przy gminnym budynku na ul. Braci Kobylańskich jest już zakończony. Roboty trwają jeszcze na ulicy Prymasa Macieja Drzewickiego. Jak nas poinformowano w UGiM, na początku tygodnia na teren budowy nawieziono tłuczeń. Niebawem powinno się rozpocząć układanie asfaltu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »