Drzewica

Slalomowe ostatki

Czwarte miejsce drużynowo zajął Ludowy Klub Kajakowy Drzewica w 21. Pucharze Polski w slalomie kajakowym. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski tuż za podium uplasował się Kordian Pacierpnik

Karol Sadliński był lepszy od wielu starszych zawodników

Podwójne regaty kończące tegoroczny sezon slalomowy odbyły się na torze „Wietrznice” w Zabrzeży koło Łącka (powiat nowosądecki). LKK Drzewica przystąpił do rywalizacji w osłabionym składzie, brakowało m.in. najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników – Małgorzaty Milczarek i Grzegorza Kiljanka.
W sobotę, 25 września rozegrano 21. edycję Pucharu Polski. Zgodnie z regulaminem zawodów, w każdej konkurencji klub mógł wystawić cztery osady, przy czym w ich składzie musieli znajdować się młodzik i junior. Punkty uzyskane przez poszczególnych zawodników wliczano do klasyfikacji drużynowej.
Młodzież z Drzewicy, którą opiekował się trener Włodzimierz Dębowski, nie wywalczyła miejsc na podium, ale nazbierała dość pokaźną ilość pucharowych punktów. W C–1 mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Karol Sadliński, którego sklasyfikowano na 9. pozycji. Dwa oczka niżej uplasował się Bartłomiej Klimek, 12. miejsce zajął Bartłomiej Łęgosz. Najmłodszy z tego grona Bartosz Orłowski był w pucharze 15.
W K–1 mężczyzn najwięcej punktów zdobył Kordian Pacierpnik uzyskując piąty czas. Damian Stanik zajął miejsce 7. natomiast Bartłomiej Dębowski 8. Młodzik Jarosław Klata był 16. W gronie kajakarek Agnieszka Klimek została sklasyfikowana na 18. pozycji. W C–2 osada Michał Madzio – Adrian Wlazło była 6., a dwójka Krzysztof Zych – Wojciech Klata 11.
W finałach konkurencji zespołowych wystąpiły dwie drużyny LKK. 4. miejsce w C–1x3 wywalczył zespół w składzie: Bartłomiej Klimek, Bartłomiej Łęgosz, Karol Sadliński. W K–1x3 mężczyzn Kordian Pacierpnik, Damian Stanik i Bartłomiej Dębowski zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.
W generalnej klasyfikacji 21. Pucharu Polski LKK Drzewica zajął 4. miejsce z dorobkiem 198 punktów. Zwyciężył gospodarz imprezy – Start Nowy Sącz (364 pkt), drugi był AZS–AWF Kraków (306 pkt), trzeci KS Pieniny Szczawnica (209 pkt). Łącznie sklasyfikowano dziewięć klubów.
W niedzielę, na obiekcie usytuowanym w dorzeczu Dunajca odbyły się decydujące przejazdy 13. Młodzieżowych Mistrzostw Polski o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. O medale walczyli zawodnicy urodzeni w latach 1988, 1989, 1990 i 1991. LKK ma tylko dwóch kajakarzy z tych roczników – Kordiana Pacierpnika i Bartłomieja Klimka.
Kordian, który wywalczył w Drzewicy wicemistrzostwo Polski seniorów w K–1, tym razem uplasował się na miejscu czwartym. Do brązowego medalu zabrakło jednak niewiele. Zaważyły dwa punkty karne za trącenie bramki. Gdyby nasz zawodnik popłynął czysto, miałby brąz. Z kolei startujący w kanadyjkach jedynkach Bartek w finałowym przejeździe uzyskał siódmy czas.
W niedzielnych regatach wystąpili również drzewiccy juniorzy, którzy startowali poza konkurencją w półfinałach. W C–1 Karol Sadliński był 8., Bartłomiej Łęgosz 15. W K–1 Damian Stanik zajął miejsce 9., a Bartłomiej Dębowski uzyskał dwunasty czas. Dwójka kanadyjka Madzio – Wlazlo została sklasyfikowana na 7. pozycji.
Zawody w „Wietrznicach” były ostatnią imprezą slalomową w tym roku. Teraz przed góralami okres roztrenowania, ale ładowanie akumulatorów przed kolejnym sezonem rozpocznie się już za kilka tygodni.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.