tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Świetlica jak się patrzy

 
W sobotę, 25 września mieszkańcy Strzyżowa uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowego budynku, który będzie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej, choć i druhowie strażacy znajdą w nim swoje miejsceWstęgę przecinali m.in. burmistrz i prezes OSP


Budynek stanął na miejscu starej remizy, która niemal po całkowitej rozbiórce została przebudowana i rozbudowana. Roboty prowadzone przez Spółdzielnię Rzemieślniczą „Budowlana” z Radomia trwały od 2009 roku. Ich głównym celem była zmiana sposobu użytkowania obiektu z przeznaczeniem na świetlicę wiejską.
Inwestycja pochłonęła 368.379 zł, przy czym gmina uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich PROW 2007–2013. Unijne wsparcie wyniosło 75% kosztów zadania.
W sobotę można się było przekonać, że nowy budynek wygląda bardzo okazale zarówno na zewnątrz jak i w środku. Z 167 m2 powierzchni użytkowej 110 m2 zajmuje świetlica. Można tu organizować imprezy okolicznościowe, zebrania KGW, spędzać wolny czas, grając w tenisa stołowego czy też oglądać telewizję. Część strażacką stanowi garaż o pow. ponad 26 m2. Oprócz tego w budynku znajduje się szatnia, korytarz i węzeł sanitarny.
Na uwagę zasługuje również estetycznie urządzone otoczenie obiektu. Wjazd od drogi i plac za świetlicą utwardzono kostką brukową. W północnej część działki pojawiły się ławeczki, trawniki, nowe nasadzenia oraz grill ogrodowy, dzięki czemu skwer nabrał charakteru typowo rekreacyjnego. Całość oczywiście ogrodzono.
O tym, że świetlica będzie stanowić centrum kultury i rozwoju społecznego Strzyżowa, podkreślano podczas oficjalnego otwarcia budynku. Uroczystość zgromadziła liczną grupę mieszkańców a także samorządowców, przedstawicieli parlamentarzystów, gminnych instytucji i duchowieństwa.
Po słowie wstępnym, które należało do przewodniczącej KGW w Strzyżowie Doroty Kasickiej, oraz wystąpieniu burmistrza Janusza Reszelewskiego dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. W ceremonii wzięli udział: przewodnicząca koła, ks. prałat Stanisław Madej, Piotr Stempniak – asystent posła Artura Ostrowskiego, radny Franciszek Tomczyk, prezes jednostki OSP Andrzej Wołynkiewicz, Marek Sarwa w imieniu posła Roberta Telusa i na zakończenie burmistrz. Budynek poświęcił ks. Madej – kapelan strażaków gminy Drzewica. Były podziękowania, życzenia i kwiaty a także krótki rys historyczny jednostki, zaprezentowany przez sekretarza OSP Zdzisława Starusa.
Po zakończeniu części oficjalnej w Strzyżowie królował folklor ziemi opoczyńskiej. Występy artystyczne na ludową nutę rozpoczęły panie z miejscowego KGW. Potem na scenie prezentowały się członkinie kół działających w Radzicach, Trzebinie i Werówce. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku, o który postarali się gospodarze obiektu. Otwarcie zakończyła ciesząca się dużym powodzeniem zabawa taneczna.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »