tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Zmiany w budżecie

 

W środę, 7 kwietnia odbyła się XXXVI sesja Rady Gminy w Białaczowie. Głównymi tematami poruszanymi na sesji miała być sprawa gazyfikacji gminy oraz zmiany w budżecie na 2010 r. Wobec nieobecności Marka Szymoniaka, prezesa firmy Gen–Gaz, która jest zainteresowana gazyfikacją gminy, samorządowcy nie rozwijali dalej tego tematu, zajmując się pracami nad budżetem.
Na zakup samochodu pożarniczego dla OSP w Petrykozach budżet przewidywał wydatki w kwocie 695 730 zł. Ostatecznie kwota inwestycji była wyższa od planowanej, ale udało się uzyskać dofinansowanie z UE w wysokości 595.000 zł. Teraz jedynie 170.650 zł będzie pochodzić z funduszy własnych gminy. Druga największa zmiana w budżecie dotyczyła kwestii budowy nowej muszli koncertowej. Radni zgodzili się na realizację inwestycji, przeznaczając na nią 200 tys. zł.
Oprócz wprowadzenia zmian w planowanych wydatkach na 2010 r. oraz wyrażenia zgody na budowę nowej muszli koncertowej, radni zgodzili się na zaciągnięcie w Banku Gospodarstwa Krajowego dwóch pożyczek – pierwszą do wysokości 500.000 zł, z przeznaczeniem na wyprzedzające finansowanie remontu i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Białaczowie, drugą do wysokości 1.500.000 zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Żelazowicach. Spłata kredytów nastąpi ze środków odzyskanych z budżetu UE, a koszt obsługi długu będzie pokryty z dochodów własnych gminy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »