tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 We wrześniu koniec prac

 

Dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich oblicze gminy Białaczów znacznie się zmienia. W szybkim tempie realizowana jest jedna z największych inwestycji, mianowicie remont i rozbudowa budynku OSP w Żelazowicach. Budowa trwa od października, a jej koniec przewidziany jest na na wrzesień 2010 r. Właściciel firmy realizującej inwestycję deklaruje, że na pewno wszystkie pracę zostaną wykonane w wyznaczonym terminie.
Poddasze zostało już przygotowane do malowania, natomiast na podłogach w całym budynku wykładane są płytki. W tej chwili trwają pracę związane z ociepleniem budynku. Płytami styropianowymi pokryta została na razie jedynie jedna ze ścian zewnętrznych.
Ściany dobudowanego budynku o wymiarach 13x6,5 m są już postawione. Dach będzie wykonany z płyty warstwowej, ze styropianu i dwustronnej blachy. Nie będzie tam żadnego drewna, tyko płyta, taka jak w salach gimnastycznych. Wkrótce do zrobienia pozostanie tylko ogrodzenie, utwardzenie podłoża, wybudowanie placu zabaw i wykonanie elewacji zewnętrznej budynku. Z tyłu budynku będzie znajdować się wjazd, główne wejście do sali oraz plac parkingowy. Ma zostać wybudowany także podjazd dla niepełnosprawnych. Wszystkie dojścia do budynku oraz parkingi mają być wyłożone kostką brukową.
Koszt całej inwestycji wyniesie 766.989,95 tys. zł. Gmina wyłoży na nią 266.989,95 tys. zł, natomiast pozostała część w wysokości 500 000 tys. zł będzie pochodzić z funduszy unijnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »