Zdzisław Wójcik nadal w formie

Lekkoatletyka

Zdzisław Wójcik z dwoma medalami XXIII Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce

Bardzo dobre wyniki podczas XXIII Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce uzyskał Zdzisław Wójcik z Brzustowca. W biegach sprinterskich wywalczył dwa medale ? srebrny i brązowy.
Mistrzostwa odbyły się 24 i 25 sierpnia na zmodernizowanym Stadionie Miejskim w Toruniu, gromadząc 284 zawodników i 52 zawodniczki. Jak co roku, w grupie startujących był Zdzisław Wójcik, który do zawodów przygotowywał się w Wielkiej Brytanii. Tam od kilku lat pracuje.
? W Anglii staram się trenować systematycznie ? trzy, cztery razy w tygodniu, a jak jest możliwość, nawet częściej ? zaznacza pan Zdzisław.
Taka postawa daje świetne efekty, bo 58?letni lekkoatleta utrzymuje imponującą formę. Potwierdzeniem są rezultaty z Torunia, gdzie zdobył dwa medale MPW w kategorii wiekowej M?55.
W biegu na 100 m z czasem 13,40 s wywalczył brązowy krążek. Jeszcze lepiej poszło mu w biegu na 200 m. Ten dystans przebiegł w 27,67 s, dzięki czemu cieszył się ze srebrnego medalu. Ale nie tylko. ? Uzyskałem lepszy czas niż przed rokiem. To daje dużą satysfakcję i motywuje do dalszej pracy ? mówi.
Pan Zdzisław myśli już o kolejnych imprezach lekkoatletycznych na stadionie i w hali, m.in. o Mistrzostwach Europy Weteranów, które odbędą się w Polsce. ? Dobrą formę chciałbym utrzymać jak najdłużej ? deklaruje. ? Oby tylko zdrowie dopisało.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (843) z dnia 6 Września 2013r.