Opoczyńscy siatkarze na podium

Grand Prix Opoczna 2013 w plażowej piłce siatkowej

Walka czołowych par Grand Prix Opoczna w siatkówce plażowej

W sobotę, 31 sierpnia na boisku obok Miejskiego Domu Kultury odbył się II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w ramach Grand Prix Opoczna 2013. Zawody zostały zorganizowane przez Urząd Miejski i TKKF Opoczno.
Do rywalizacji przystąpiło 12 najlepszych par z pierwszego turnieju. Siatkarze reprezentowali Opoczno, Przysuchę i Czerniewice. Grano systemem brazylijskim do dwóch przegranych pojedynków.
W turnieju zwyciężyła para Hubert Franczak ? Łukasz Deka z Opoczna, która w finałowym pojedynku pokonała Marka Goszkiewicza i Karola Mirosa (Czerniewice) 2:1 (w setach 13:15, 15:13, 12:10).
Trzecie miejsce zajęli Michał Korycki i Artur Kowalski (Przysucha). W pojedynku o tę lokatę pokonali parę Krzysztof Kowalski ? Michał Jóźwik (Opoczno) 2:0 (w setach 15:13, 16:14).
Piąte miejsce zajęła para Wojciech Łyżwa ? Tomasz Łyżwa (Opoczno), szóste Robert Kądziela ? Jarosław Auguścik (Opoczno), siódme Rafał Skoczylas ? Jakub Skoczylas (Opoczno), zaś ósme Cezary Kądziela ? Paweł Kądziela (Opoczno).
Po rozegraniu drugiego turnieju poznaliśmy klasyfikację generalną Grand Prix Opoczna 2013. Wygrali siatkarze z Czerniewic. Najlepszą drużyną z Opoczna okazała się para Hubert Franczak ? Łukacz Deka, która wywalczyła trzecie miejsce