tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zdobyli sprzęt

 
Miejska Biblioteka Publiczna znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego w ramach projektu "Tablety w twojej bibliotece". Wkrótce placówka otrzyma trzy tablety Apple iPad Air2, które będą udostępniane nieodpłatnie, na miejscu

Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, do którego MBP przystąpiła w 2011 roku. Celem projektu jest dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi oraz promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami. Autorką nagrodzonego wniosku jest Beata Wójcik ? pracownica czytelni multimedialnej. Dzięki jej zaangażowaniu opoczyńska biblioteka otrzyma wkrótce 3 tablety Apple iPad Air2, które będą udostępniane nieodpłatnie, na miejscu.
Dzięki tabletom biblioteka zyska dodatkowe punkty dostępu do Internetu, rozszerzy i uatrakcyjni swoją ofertę. To także szansa na pozyskanie nowych użytkowników oraz niekonwencjonalne promowanie czytelnictwa. Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcić mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (916) z dnia 6 Lutego 2015r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »