tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Nazywam się miliard

 
One Billion Rising ? ogólnoświatowa akcja również w Opocznie! Na całym świecie kobiety i mężczyźni po raz trzeci przygotowują się, by 14 lutego zatańczyć i zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Do akcji włączyło się już 200 krajów. W Polsce akcja nosi nazwę

Tegoroczna akcja w Polsce poświęcona jest przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami. To wciąż temat tabu w naszym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich, zjawisko przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, jest niedostrzegane, trudne do wykrycia oraz zbadane wĄniewielkim tylko obszarze. Szacuje się, że w Polsce przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet.
Celem akcji jet nagłośnienie problemu przemocy wobec kobiet i protestowanie przeciwko temu zjawisku, ale również wyrażenie solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet doświadczających przemocy, które często boją lub wstydzą się mówić o swoim doświadczeniu.
Akcja w Opocznie odbędzie się 14 lutego o godz. 11.30 w hali LO im. Żeromskiego. Zapraszamy wszystkich, którzy nie chcą pozostać obojętni i chcą wyrazić swój protest poprzez taniec. Organizatorki proszą o przyniesienie obuwia na zmianę.
Więcej informacji o akcji, piosenka i układ do tańczenia znajduje się na stronie www.femionoteka.pl/nazywamsiemiliard


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (916) z dnia 6 Lutego 2015r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »