tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 XII edycja konkursu

 
Już po raz dwunasty odbędzie się konkurs na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Znów sale Muzeum Regionalnego wypełnią kolorowe wytwory rękodzieła artystycznego

Prace konkursowe oceni jury złożone z przedstawicieli organizatorów: Starostwa Powiatowego, Muzeum Regionalnego, MDK, Ośrodka Kultury Gminy i Miasta w Drzewicy, Bielowickiego Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Ludowej. Konkurs ma na celu przede wszystkim kultywowanie tradycji wykonywania przedmiotów z zakresu plastyki zdobniczo-obrzędowej, wyszukiwanie młodych talentów, aktywizację twórców ludowych, zarejestrowanie aktualnego stanu wytwórczości z zakresu tradycyjnej plastyki regionu opoczyńskiego.
W tegorocznej edycji mogą wziąć udział twórcy ludowi z powiatu opoczyńskiego, którzy ukończyli 18 lat. Przedmiotem konkursu będą pisanki opoczyńskie, wytwory bibułowe (rózgi kwiatowe, bukiety, koronki, girlandy), dawne zabawki, dawne kowalstwo artystyczne.
Każda praca złożona na konkurs powinna zawierać: imię i nazwisko, wiek uczestnika, adres wraz z kodem pocztowym, numer telefonu kontaktowego. Jury oceni zgodność prac z tradycją w zakresie formy, materiału i techniki, jak również poziomu wykonania.
Prace należy składać do 11 marca w Muzeum Regionalnym. Podsumowanie konkursu odbędzie się 25 marca o godz. 11.30. Organizatorzy w dniu podsumowania zapraszają na kiermasz wytworów wielkanocnych. Chętnych do udziału w kiermaszu prosimy o zgłaszanie się osobiście lub telefonicznie do Kazimierza Cabana w Muzeum Regionalnym, tel. 44 755 23 19.


hyd   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »