Wysoka wygrana Kasztelana

Klasa okręgowa

? Po ostatnich przykrych wydarzeniach, jakie dotknęły klub, w Zelowie interesują nas tylko 3 punkty ? powiedział przed meczem trener Maciej Szamburski. I tak było. Kasztelan Żarnów wysoko wygrał z rezerwami Włókniarza.
Porażką zakończył się pojedynek KS?u Poświętne z GUKS Gorzkowice. Zespół z Poświętnego stracił punkty w meczu, które powinien wygrać. Dał się ograć drużynie sklasyfikowanej niżej w tabeli.

Wyniki 4. kolejki

Włókniarz II Zelów ? Kasztelan Żarnów 1:4 (0:1)
Bramki dla Żarnowa zdobyli: Krzysztof Wojdała, Karol Brzozowicz, Robert Baran, Mateusz Rek.
Kasztelan wystąpił w składzie: Piotr Śpiewak, Rafał Gusta, Tomasz Rek, Karol Brzozowicz, Michał Rek (49 Michał Stańczyk), Robert Baran (68 Mateusz Rek), Daniel Jakubczyk, Błażej Zając, Tomasz Strychalski, Michał Lorek, Krzysztof Wojdała. Trener Maciej Szamburski.
W pierwszych minutach spotkania gospodarze mieli lekką przewagą. Dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili udanie wykończyć dośrodkowań z bocznej strefy boiska. Drużyna Kasztelana dobrze powstrzymywała ataki zelowian, skupiając się na kontratakach. Właśnie po jednym z nich Krzysztof Wojdała pokonał golkipera gospodarzy, uderzając z lewej strony pola karnego.
W drugiej połowie gra Kasztelana wyglądała znacznie lepiej. Po świetnej wymianie piłki pomiędzy Przemysławem Stępniem i Konradem Zwierzyńskim, ten drugi zagrał do Karola Brzozowicza, który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Żarnów poszedł za ciosem i Robert Baran w sytuacji sam na sam technicznym uderzeniem pokonał bramkarza Włókniarza. Gospodarze sporadycznie zagrażali bramce Kasztelana. W 85 minucie bardzo dobre podanie Michała Stańczyka wykorzystał Mateusz Rek. Napastnik Żarnowa, który wszedł na boisko minutę wcześniej, nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Zelowa i podwyższył wynik spotkania na 4:0. Włókniarz w ostatniej minucie wykorzystał nieporadność obrony Żarnowa, która wyglądała na nieco zagubioną. Łukasz Jarosiński mocnym strzałem nie dał szans Piotrowi Śpiewakowi.

KS Poświętne ? GUKS Gorzkowice 1:2
Bramkę dla Poświętnego zdobył Łukasz Rak.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Maciej Lenarcik, Karol Skowroński, Robert Chmielewski Krzysztof Kałużny, Krzysztof Łazowski, Łukasz Rak, Marek Jakubczyk, Zbigniew Wojtaszek, Damian Kwaśniak, Tomasz Golewski, Bartłomiej Kawecki. Na zmiany wchodzili: Marcin Kędziora, Kamil Węgliński, Tomasz Nowak, Robert Borowski. Trener Robert Chmielewski.

Pozostałe wyniki

Polonia Piotrków ? Skalnik Sulejów 2:0 (1:0)
Grabka Grabica ? Świt Kamieńsk 1:0 (0:0)
LKS Lubochnia ? LUKS Gomunice 0:2 (0:0) ? mecz w Studziannej
Omega II Kleszczów ? Zjednoczeni Bełchatów 0:3 (0:0)
Szczerbiec Wolbórz ? Mechanik Radomsko 0:3 (0:0)
LKS Mierzyn ? Astoria Szczerców 2:2 (0:0)

16. Omega II Kleszczów 4 0 1:13

W 5. kolejce, 7 września, doszło do spotkania derbowego pomiędzy Kasztelanem a KS?em Poświętne. Mecz rozegrany na boisku w Studziannie zakończył się po zamknięciu bieżącego wydania TOP?u.