tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Warto wiedzieć

 

W wieku lat nastu ma się wielkie plany na przyszłe życie i (najczęściej) bardzo mało wiedzy, jakie to pułapki może nam to życie przygotować. Nie myśli się raczej o konsekwencjach czynów, bo bardziej liczy się zabawa lub skok adrenaliny, nie myśli się o śmierci czy chorobie.

A jednak należy wiedzieć, czym może się skończyć szalona jazda bez uprawnień quadem czy samochodem, jakie są konsekwencje rozwijania nadmiernej prędkości. Trzeba też wiedzieć, czym może się zakończyć bójka z kolegą czy też wspólne popijanie alkoholu. Niewinne z pozoru komputerowe korespondowanie z nastolatkiem też nie zawsze jest bezpieczne, bo ów ?nastolatek? może okazać się pedofilem lub złodziejem wykorzystującym informacje zdobyte podczas czatowania z nieświadomym nastolatkiem. W dorosłym życiu, do którego zbliżają się gimnazjaliści, trzeba też wiedzieć, jakie sankcje prawne grożą za tzw. dowcipy robione rówieśnikom czy też ?pożyczenie? pojazdu lub sprzętu od osób trzecich bez ich wiedzy.
O tych, ale też i o innych problemach, z jakimi mogą spotkać się nastolatki, rozmawiała z gimnazjalistami st. sierż. Katarzyna Walerak?Plucińska, policjantka z KPP, która na zaproszenie szkolnego pedagoga przyjechała na spotkanie z młodzieżą 13 września, do Gimnazjum w Paradyżu.
Gimnazjaliści z zainteresowaniem słuchali o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia oraz jakie są skutki prawne za popełniane czyny. Przy okazji spotkania młodzież zadała policjantce sporo pytań na temat pracy w policji. Być może w gronie gimnazjalistów rośnie kolejne pokolenie przyszłych stróżów prawa?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »