tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Wąglany mają nowe ogniwo LZS

 

Historia sportu wiejskiego w Wąglanach sięga 2 maja 1948 r., kiedy to Tadeusz Kochanowski założył ogniwo LZS. Sportowcy z Wąglan zajmowali czołowe miejsca, nawet w dawnym woj. kieleckim, i zawsze byli w czołówce powiatu opoczyńskiego. W ogniwie działały takie sekcje jak: strzelecka, podnoszenia ciężarów, piłki nożnej, lekkiej atletyki, szachowa, warcabów i siatkówki. Tamte czasy doskonale pamięta i z łezką w oku wspomina najbardziej utytułowany i wciąż bardzo aktywny sportowiec z Wąglan – Tadeusz Goworek, mieszkaniec Opoczna.
W latach 80., dzięki Waldemarowi Jóźwikowi, ponownie Wąglany mocno sportem stały, a ich reprezentanci wygrywali imprezy sportowo–rekreacyjne organizowane przez ZMW i LZS w dawnym woj. piotrkowskim.
Kilka tygodni temu w Wąglanach odrodziło się już trzecie sportowe pokolenie. Tym razem z inicjatywy radnej Krystyny Jóźwik. W niedzielę, 5 grudnia w świetlicy miejscowej OSP odbyło się zebranie założycielskie ogniwa LZS. W spotkaniu wzięło udział 27 miłośników sportu wiejskiego: szachiści, warcabiści, tenisiści stołowi, piłkarze i siatkarze. Zebranie poprowadził członek RW LZS i przewodniczący RP LZS Andrzej Pacan z Bielowic.
Nowym przewodniczącym ogniwa, wybranym jednogłośnie, został Karol Świątek, a w zarządzie będą mu pomagali: Malwina Jóźwik, Waldemar Jóźwik, Mateusz Piechna i Bogdan Wiktorowicz. Będzie ich kontrolowała komisja rewizyjna w składzie: Joanna Cieślak, Anna Janusz i Rafał Szczepańczyk.
„Zielony drewniak”, siedziba ogniwa, już tętni życiem. Młodzież ma gdzie się spotykać i wkrótce będą zorganizowane, po latach przerwy, mistrzostwa Wąglan w tenisie stołowym, w szachach i warcabach, a sportowcy z Wąglan wyruszą na podbój gminy Białaczów i pow. opoczyńskiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »