tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Tenis ziemny w „prywatnej”

 
II turniej tenisa ziemnego o puchar dyrektora Zespołu Szkół PrywatnychUczestnicy i organizatorzy turnieju


Turniej tenisowy rozgrywany był w ostatnim tygodniu starego roku. Do rozgrywek zgłosiło się 32 dzieci, które startowały w czterech kategoriach. Oprócz zawodników związanych z STZ „Return” na zawody dojechały również młode tenisistki z Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego.
Kategoria open rozgrywana była w dwóch grupach, których zwycięzcy rozgrywali finał. Ku zaskoczeniu do finałowej rozgrywki doszli zawodnicy aktualnie mający przerwę w treningach.
Pierwsze miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Maciej Wilk pokonując Jakuba Gorzelę, który zajął drugie miejsce.
Kategoria open do lat 14 również rozgrywana była w grupach. W finałowej rozgrywce spotkali się Mikołaj Ryba oraz Piotr Jóźwik. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Mikołaj, drugie miejsce zajął Piotrek.
Najwięcej emocji zawsze przynoszą rozgrywki najmłodszych uczestników. W kategorii do 10 lat oddzielnie startowały dziewczynki i chłopcy. Ta kategoria tradycyjnie rozgrywana jest w oparciu o zasady minitenisa (zawodnicy grają miękką piłką i na mniejszym polu gry). Dzieci grały w grupach systemem każdy z każdym.
Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Natalia Pietrzyk a drugie miejsce zajęła ośmioletnia zawodniczka z Piotrkowa Maja Śpiewak. W grupie chłopców zwycięzcą został Rafał Kmiecik. Drugie miejsce wywalczył Michał Ryba.
Na zakończenie trwającego cztery dni turnieju nagrody wręczył dyrektor ZSPryw. Dariusz Kosno, który prywatnie jest miłośnikiem tenisa ziemnego. Gratulując zawodnikom walki i zwycięstw, a współczując łez zaprosił nas na następną edycję turnieju. Dodajmy, że najmłodszym zawodnikiem turnieju był Szymon Wiktorowicz, za najodważnejszą tenisistkę uznano Magdę Dębiec.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »