tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!

* 4 czerwca, o godz. 9.50 w Dzielnej (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali nietrzeźwego woźnicę, 49?letniego Marcina W. Badanie ujawniło obecność 2,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście koń nie podzielał upodobań swego pana i był trzeźwy.
* Najważniejsza jest kultura osobista. Reszta ? to betka. Świadczy o tym ta historyjka. 5 czerwca 24?letni Mariusz K. raczył się u rodziny napojami wysokoprocentowymi. Około godz. 22.00 doszedł do wniosku, że czas zakończyć imprezę i iść spać, ale w tym celu trzeba dostać się do domu. Wziął więc od krewnych kluczyki od ich samochodu i odjechał oplem astrą, mimo że był pijany (3,03 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) i że nie posiadał uprawnień. W Jelni (gm. Drzewica) zjechał na lewy pas ruchu i potrącił idących poboczem troje nastolatków: dwie 18?letnie dziewczyny i 19?latka. Nie wiemy, o czym myślał, gdy oddalał się z miejsca zdarzenia, ale nie odjechał zbyt daleko ? zaledwie 170 m. Tam samochód wpadł do rowu i wywrócił się. Mimo wszystko udało się kierowcy wydostać z samochodu i zaczął iść w stronę, gdzie zostawił poszkodowanych. Gdy już do nich dotarł, przedstawił się pełnym imieniem i nazwiskiem, po czym stwierdził, że idzie do domu, bo? źle się czuje. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci szybko ustalili jego adres i odwiedzili go w domowych pieleszach. Mężczyzna potwierdził, że był sprawcą wypadku, sam zresztą też odniósł obrażenia. Nie protestował, gdy policjanci zaprosili go do radiowozu i przewieźli do policyjnej izby zatrzymań. Po prostu ? pełna kultura! Troje nastolatków, z różnymi obrażeniami, trafiło do szpitala. Samochód został odholowany na parking strzeżony. 7 czerwca, po wytrzeźwieniu, Mariusz K. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. O dalszych losach zadecyduje sąd. Sprawcy wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Odważny inaczej
1 czerwca, o godz. 10.35 w Myśliborzu (gm. Żarnów) kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z hondą civic, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy kolizji.

Koszą
Jak się okazuje, jadący samochodami muszą uważać nie tylko na to, co dzieje się na drodze, ale również na to, co dzieje się w przydrożnych rowach. Doświadczył tego 26?letni kierowca iveco, który 2 czerwca, o godz. 11.20 jechał drogą w Wójcinie (gm. Paradyż). Spod nieodpowiednio zabezpieczonej kosiarki wykaszającej rów wystrzelił kamień, który uderzył w iveco. Przybyli na miejsce policjanci pouczyli operatora kosiarki.

Nieprawidłowo
2 czerwca, o godz. 17.10 w Januszewicach (gm. Opoczno) kierujący MAN?em podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z ursusem, kierowanym przez 66?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za szybko!
3 czerwca, o godz. 1.40 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) kierująca VW golfem 20?letnia Wioletta M., mieszkanka Tomaszowa Maz., na skutek nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w przystanek autobusowy. Na szczęście do zdarzenia doszło w nocy, gdy na przystanku nie było oczekujących osób?

Nie ustąpił
3 czerwca, o godz. 16.00 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Akacjowej i Morwowej 36?letni Konrad J., kierujący mazdą 5 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW touranem, kierowanym przez 29?letnią kobietę. Sprawa znajdzie swój epilog w sądzie.

Za blisko!
3 czerwca, o godz. 15.45 w Radonii (gm. Mniszków) kierująca oplem vectrą 22?letnia mieszkanka pow. przysuskiego, Sylwia B., nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył citroena C5, kierowanego przez 51?latka. Ta sprawa również znajdzie swój epilog w sądzie.

Są wszędzie
Na pewno widzieli już Państwo naklejki na samochodach z ostrzeżeniem, że motocykliści są wszędzie. Ostrzeżenie to wynika z faktu, że nie wszyscy motocykliści jeżdżą rozsądnie, a wielu z nich po prostu brakuje doświadczenia, by zapanować nad mocą maszyn?
5 czerwca, o godz. 16.10 na drodze Wygnanów ? Grudzeń Las jadący motocyklem suzuki 25?letni Kamil K. na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na drzewo. Poszkodowanego motocyklistę przetransportowano do szpitala.

Wjechał w auto
6 czerwca, o godz. 5.50 w Dęborzeczce (gm. Poświętne) jadący motorowerem 60?latek z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na lewy pas i wjechał we włączającego się do ruchu volkswagena golfa, kierowanego przez 31?letniego mieszkańca Kozienic. Na skutek zdarzenia motorowerzysta doznał wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości nosa. Został przetransportowany do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim.

Śmierć na drodze
6 czerwca, o godz. 7.20 na drodze krajowej K?12 w Kozeninie (gm. Sławno) z nieustalonych dotychczas przyczyn doszło do zderzenia hondy accord, kierowanej przez 53?letniego mężczyznę i seata cordoby, kierowanego przez 53?letnią kobietę. Siła uderzenia zepchnęła hondę do rowu. Mimo usilnych starań medyków kobieta zmarła. Mężczyzna doznał obrażeń ogólnych i został przetransportowany do szpitala. W wypadku ucierpiała też 17?letnia córka kobiety, którą hospitalizowano z urazem głowy oraz obrażeniami ogólnymi. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono cały dostępny materiał dowodowy. Jak na razie wiadomo jedynie, że Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prawdopodobnie wystąpi do Prokuratury Apelacyjnej o wskazanie prokuratury okregowej, która przeprowadzi śledztwo.

Za szybko, za blisko
6 czerwca, o godz. 13.50 w Solcu (gm. Paradyż) kierujący ciągnikiem siodłowym renault 45?letni Mirosław S. nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, a na dodatek jechał zbyt szybko i nie zdążył wyhamować, w efekcie czego najechał na tył audi A2. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
7 czerwca, o godz. 13.45 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący fordem 56?letni Józef J. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z seatem, kierowanym przez 24?letnią mieszkankę gm. Gielniów. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, zaś sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Śmierć rowerzysty
Rano 8 czerwca na drodze krajowej K?74, w pobliżu Alfonsowa w gminie Paradyż, doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że drogą z Paradyża do Opoczno poruszał się ciąg samochodów. Jednym z nich, VW golfem, kierowała 24?letnia mieszkanka Paradyża. Z jej słów wynika, że poprzedzający ją samochód wyprzedził jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, a gdy odjechał i odkryło się pole widzenia ? tuż przed nią pojawił się rowerzysta, który prawdopodobnie próbował skręcić w lewo. Nie miała już możliwości ani go ominąć, ani zjechać choćby na pobocze. Doszło do zderzenia, w wyniku czego 84?letni rowerzysta, mimo reanimacji, zmarł.
Do sprawy na pewno powrócimy, gdy znane będą bliżej okoliczności wypadku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska prokuratura.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »