tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 24 lutego, o godz. 13.45 w Mniszkowie funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego fiatem sieną 29–letniego Grzegorza C. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, to jeszcze zrobił to w stanie niezupełnie trzeźwym. Badanie ujawniło obecność 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 24 lutego, o godz. 18.50 w Żarnowie, na ul. Piłsudskiego policjnci zatrzymali kierującego fordem escortem 27–letniego Grzegorza S. Mężczyzna wydmuchał w balonik 0,48 promila alkoholu.
* 25 lutego, o godz. 10.00 w Paradyżu, na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został kierujący kia carens 37–letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, Sławomir C. Wynik badania 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 27 lutego, o godz. 16.40 w Olszowcu (gm. Sławno) zatrzymany został kierujący nissanem sany 60–letni Władysław Ł. Badanie ujawniło obecność 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 1 marca, o godz. 17.55 w Żarnowie na ul. Targowej funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego mitsubishi carismą 23–letniego Damiana T. Badanie urządzeniem pomiarowym ujawniło obecność 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za blisko!
* 23 lutego, o godz. 17.00 na drodze krajowej K–12 w Kozeninie (gm. Sławno) kierujący seatem cordobą 21–letni Piotr K. nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył stojącego na skrzyżowaniu opla astry, kierowanego przez 25–latka. Opel, na skutek uderzenia, przemieścił się na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka oplem astrą, kierowanym przez 57–latka. Na skutek zdarzenia ucierpiał pasażer seata, którego z urazem głowy i obrażeniami ogólnymi przetransportowano do szpitala.
* 24 lutego, o godz. 15.00 w Opocznie, na ul. Westerplatte kierujący oplem 33–letni Mariusz W. najechał na tył innego opla, kierowanego przez 29–latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
24 lutego, o godz. 13.45 w Opocznie na ul. Przemysłowej kierujący renaultem R19 Antoni M. (lat 57) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi A4.

Cofaj, cofaj…
25 lutego w Opocznie, na ul. Kościelnej kierująca daewoo nubirą 18–letnia Agata J. nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania i najechała na zaparkowanego peugeota. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Przykra awaria
25 lutego, o godz. 19.50 w Opocznie na ul. Westerplatte doszło do zupełnie nietypowej kolizji. W autobusie MAN, kierowanym przez 49–letniego Henryka B. na skutek awarii otworzyła się boczna klapa zabezpieczająca chłodnicę, która uderzyła w jadącego z przeciwka renault. Kierujący autobusem został ukarany mandatem.

Nie zabezpieczył
25 lutego, o godz. 9.00 na drodze pomiędzy Prymusową Wolą a Psarami (gm. Sławno) nieznany kierujący audi z przyczepką nie zabezpieczył odpowiednio przewożonego ładunku, na skutek czego spadła płyta pilśniowa, która uszkodziła kabinę ciężarowego volvo. Sprawca kolizji najprawdopodobniej nie zwrócił uwagi na fakt zgubienia ładunku i tego skutki, bowiem odjechał.

Ale fantazja…
26 lutego, o godz. 21.50 w Opocznie na ul. Westerplatte zaczęła się historia prawie jak z filmu akcji. Uwagę policjantów zwróciła dziwne zachowanie na drodze VW golfa. Podjęto więc próbę zatrzymania pojazdu do kontroli, ten jednak nie zatrzymał się lecz zaczął uciekać w stronę ul. Przemysłowej, a potem ulicami: Powstańców Wlkp., drogą gruntową do ul. Wyszyńskiego, Westerplatte, Armii Krajowej, Biernackiego, Kossaka, Inowłodzką, Stodolną aż do ul. Kwiatowej, gdzie zmienił kierunek jazdy i popędził ulicami: Inowłodzką, Biernackiego, Kossaka do ul. Armii Krajowej. Tu już kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie i zaczął dalej uciekać na piechotę. Najwyraźniej dobrze znał okolicę, bo przepadł w ciemnościach.
Ustalono, że pojazd należy do 25–letniego Łukasza F., u którego wcześniej podejmowane były interwencje z powodu awantury domowej. Był w tym czasie w stanie nietrzeźwym. Gdy policjanci ponownie zawitali w jego domu, okazało się, że mężczyzna wyjechał samochodem do sklepu…
Volkswagena odholowano na parking strzeżony. Podczas akcji uszkodzeniu uległ policyjny radiowóz.

Nie tylko dziury
Na kierowców, a właściwie ich pojazdy, na drogach po zimie czyhają rozmaite pułapki. Oczywiście prym tu wiodą dziury, ale jak się okazuje – nie tylko one. 1 marca, o godz. 11.00 w Opocznie na ul. Kopernika kierujący daewoo nexią 61–letni mężczyzna najechał na odłamek asfaltu i uszkodził miskę olejową.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (712) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »