tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 14 sierpnia o godz. 2.20 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej funkcjonariusze z wydziału prewencji zatrzymali 26–letniego Tomasza M., który w stanie mocno odbiegającym od trzeźwości jechał rowerem. Mężczyzna wydmuchał 2,08 promila alkoholu. Wynik najwyraźniej nie przypadł mu do gustu, więc zażądał wykonania badania krwi.
* 16 sierpnia o godz. 4.45 w Kozeninie (gm. Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali 27–letniego Radosława M., kierujacego peugeotem 206. Badanie ujawniło 1,45 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. On również zażądał badania krwi.
* Świat się zmienia i nawet w tej dziedzinie kobiety starają się o równouprawnienie. Tylko po co? Tym razem niechlubny tytuł rekordzisty tygodnia przypadł właśnie kobiecie...
17 sierpnia o godz. 12.15 w Solcu (gm. Paradyż) 43–letnia Ewa B. jechała sobie rowerem. W chwili, gdy wyprzedzał ją fiat doblo, zachwiała się i uderzyła w samochód, kierowany przez 22–letniego kielczanina. Ale pewnie „znieczulenie” zadziałało, bo zamiast (jak każdy) sprawdzić stan swojego ciała, Ewa B. wsiadła na rower i zaczęła uciekać z miejsca zdarzenia. Badanie ujawniło obecność 2,63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, Jak się okazało, kobieta w starciu z samochodem nie odniosła obrażeń. No cóż, najwyraźniej pijacy mają jakiegoś anioła stróża…

Odważny inaczej
10 sierpnia około godz. 19.00 w Opocznie kierowca citroena wjechał w ogrodzenie przedszkola przy ul. Norwida, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Szkody, jakie uczynił, wyceniono na 1500 zł.

Cofaj, cofaj…
* 11 sierpnia o godz. 14.00 w Opocznie na ul. Kopernika kierująca nissanem primerą 50–letnia Jolanta Ł. nieprawidłowo cofała pojazd i doprowadziła do zderzenia z renaultem clio. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.
* 14 sierpnia o godz. 13.30 w Opocznie na ul. Westerplatte kierujący renaultem traficem 33–letni Mateusz L. podczas nieprawidłowego cofania doprowadził do zderzenia z toyotą corollą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za blisko
* 11 sierpnia o godz. 16.15 na drodze krajowej nr 12, pomiędzy Klinami a Grążowicami, na granicy gmin Opoczno i Sławno, kierująca volkswagenem golfem 20–letnia Barbara W. nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadziła do zderzenia z VW passatem. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.
* 12 sierpnia o godz. 13.30 w Krasiku (gm. Paradyż) kierujący lancią zeta 18–letni Michał S. popełnił ten sam błąd i najechał na tył kia ceeda. Uderzona kia z kolei najechała na tył DAF–a.
* 17 sierpnia o godz. 14.10 w Opocznie, na ul. Leśnej (K–12) kierująca oplem astrą 29–letnia Wioletta J. Nie zachowała bezpiecznej odległości i doprowadziła do zderzenia z ciężarowym mercedesem. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Odmówił, choć zawinił
11 sierpnia o godz. 17.15 w Januszewicach (gm. Opoczno) na drodze wojewódzkiej nr 713 oznakowany radiowóz zatrzymał 32–letniego Pawła B., który nie zastosował się do znaku P–4 (podwójna linia ciągła) i wyprzedzał inny zespół pojazdów. Mimo że kierowca popełnił wykroczenie, odmówił przyjęcia mandatu, więc sprawa będzie miała swój epilog już w innym miejscu.

Rozstrzygnie sąd
W samo południe 11 sierpnia w Opocznie na ul. Północnej doszło do niecodziennej kolizji BMW i kombajnu rolniczego. Kobieta, która wyjeżdżała samochodem z posesji, zderzyła się z szerokim zespołem tnącym kombajnu. Kobieta i kombajnista nie doszli do porozumienia, nie uznając swojej winy, dlatego o epilogu tej sprawy zadecyduje sąd.

Nieprawidłowo
13 sierpnia o godz. 11.30 w Jelni (gm. Drzewica) kierujący ciągnikiem rolniczym ursus C330 Franciszek G. (lat 67) podczas nieprawidłowego skrętu w prawo doprowadził do zderzenia z fordem focusem, za co został ukarany mandatem.

Wsiadaj w biegu
Tego samego dnia o godz. 8.15 w pobliżu krzyżówek gielniowskich kierowca autobusu zamiast zatrzymać pojazd na przystanku, zaoferował wsiadającym pasażerom nowy sport – wsiadanie do wolno poruszającego się pojazdu. Niestety, jedna z pasażerek okazała się za mało sprawna, przewróciła się i doznała kontuzji kolana.

Śmieciarz
Pechowy okazał się piątek, 13 sierpnia dla 40–letniej kobiety, kierującej daewoo nubirą. Tego dnia, o godz. 13.15 w Kozeninie (gm. Sławno) nieznany kierujący, poruszający się białym busem, wyrzucił z samochodu szklaną butelkę, której odłamki uszkodziły nubirę.

Po co?
Nie wiadomo, dlaczego uciekał przed policyjną kontrolą drogową. Może lubi mocne wrażenia i sceny, jak z filmu?
13 sierpnia o godz. 16.45 w Opocznie na ul. Westerplatte policjanci chcieli skontrolować volkswagena golfa, ten jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg, który – dość nieoczekiwanie – zakończył się już na ul. Przemysłowej. Tam bowiem, na ogrodzeniu zakładów ceramicznych, zakończył swą jazdę 38–letni Artur P. Za swoje zachowanie i spowodowanie kolizji mężczyzna otrzymał 500–złotowy mandat. Trzeba tu dodać, że był trzeźwy.

Potrącił dziecko
O tym, że są wakacje i na drogach można spotkać dzieciarnię jeżdżącą na wszystkim, co ma kółka, pisaliśmy już tyle razy, że nawet trudno zliczyć. Apelowaliśmy do dorosłych kierowców, by myśleli za siebie i za te maluchy. Apelowaliśmy też do opiekunów o staranniejsze baczenie, co i gdzie robią ich pociechy, bo może im trafić się nieszczęście. Niestety, nie do wszystkich jednak te apele trafiają.
13 sierpnia o godz. 19.30 w Żarnowie na ul. 17 Stycznia kierujący fiatem uno 24–letni Dawid M. potrącił na przejściu dla pieszych 12–letnią rowerzystkę. Na skutek zdarzenia dziewczynka doznała wstrząśnienia mózgu, urazu barku i brody i została przewieziona do szpitala w Bełchatowie.
Być może do zdarzenia nie doszłoby, gdyby dziewczynka zgodnie z przepisami ruchu drogowego przeprowadzała rower, a nie – co zrobiła – przejeżdżała. Mam nadzieję, że teraz ktoś jej (i innym dzieciom) wytłumaczy, że jest to niedozwolone zachowanie ze względu na zagrażające niebezpieczeństwo. Ale czy o tym pamiętają inni rowerzyści, nawet ci dorośli? Jak można zaobserwować na opoczyńskich drogach i ulicach – jest to wykroczenie popełniane nagminnie przez rowerzystów. Może czas wyciągnąć wnioski, zanim historia się powtórzy?

Zwierzęta na drodze
14 sierpnia o godz. 17.20 w Wygnanowie (gm. Opoczno) 39–letni kierowca volkswagena transportera potrącił krowę, która nagle wtargnęła na jezdnię. 45–letnia właścicielka zwierzęcia została ukarana mandatem za brak nadzoru.

Nie ustąpił
14 sierpnia o godz. 16.15 w Kamieniu (gm. Sławno), na drodze wojewódzkiej nr 713 kierujący mazdą 36–letni Sebastian T. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fordem fiestą, kierowanym przez 22–latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Wjechał w płot
16 sierpnia o godz. 3.00 właściciele posesji przy ul. Jana Pawła II mieli nieoczekiwaną pobudkę, którą urządził im 18–letni Piotr L. Młodzieniec, kierujący oplem astrą, nie dostosował prędkości do panujących warunków i wjechał w ogrodzenie posesji. Uszkodzeniu uległy i płot, i pojazd. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »